Wykop.pl - historia powstania jednego z największych polskich portali społecznościowych

Wykop.pl - historia powstania jednego z największych polskich portali społecznościowych Źródło: wykop.pl

Wykop to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych z social news. Dlaczego osiągnął taki sukces? Przedstawiamy na Pikio historię Wykop.pl, niezwykle popularnego serwisu internetowego!

W jaki sposób osiągnięto sukces portalu Wykop? Pikio przedstawia historię tego serwisu, wyjaśnia na czym polega i tłumaczy, kim są Mirki i Mirabelki!

Historia serwisu Wykop.pl. Pikio wielokrotnie o nim pisało

Jak działa Wykop? Pikio wyjaśnia, że portal ten to serwis typu social bookmarking (według Wikipedii jest to gromadzenie odnośników do stron internetowych w ramach społeczności internetowej) tworzony przez użytkowników, którzy nazywają siebie Wykopowiczami. Wstawiają oni na stronę informacje, linki, filmiki itp., które uważają za istotne. Następnie są one oceniane i komentowane przez innych Wykopowiczów, co sprawia, że dany artykuł znajduje się coraz wyżej na stronie i może znaleźć się w rankingu popularności.  Największą zaletą serwisu są ciekawe dyskusje, które tam się toczą.

Portal Wykop.pl działa od 2005 roku, czyli prawie 15 lat. Został stworzony przez Piotra Chmolowskiego, który wówczas uczył się w szkole średniej oraz przez programistów, twórców strony „yume.pl”. W 2006 roku Chmolowski sprzedał serwis prywatnemu inwestorowi Tomaszowi Drożdżyńskiemu. Przełomem w historii Wykopu była inwestycja w jego działanie w wysokości 600 tys. zł przez holenderski fundusz inwestycyjny Garvest. Przez pewien czas właścicielem Wykopu było Allegro.

Wykop właściciel - kto stoi za sukcesem tego portalu?

Wykop obecnie jest w rękach Wykop Sp z o. o. z Poznania, w której członkami zarządu są Michał Białek, Brecht Bakker i Wim Perquy. Białek często jest tematem dyskusji Wykopowiczów.

Opinie o Wykop.pl - wiarygodność portalu

Wykop.pl oceniany jest przez internautów raczej jako wiarygodny. Przez to, że tworzony jest przez samych użytkowników, jest pełen różnorodnych informacji, jednak nie zawsze dobrze sprawdzonych. Z pewnością przynosi osobom, które korzystają z tego portalu, dużo rozrywki! Co więcej, dzięki długim dyskusjom na różne tematy, użytkownicy się poznają, a nawet spotykają na zlotach Wykopowiczów. Wiele takich spotkań zaowocowało nawet nowymi związkami i małżeństwami!

W trakcie działania serwisu powstały takie określenia jak m.in. Mirki i Mirabelki - oznaczają one po prostu użytkowników Wykopu. Warto też zwrócić uwagę na nazwy takie jak "różowy pasek" i "niebieski pasek" - oznaczają one po prostu dziewczynę i chłopaka.

Wykop: Pikio przedstawia najbardziej interesujące ciekawostki

  • Liczba użytkowników przekroczyła 110 000 zarejestrowanych osób
  • Wykopowiczami byłi m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezenter telewizyjny Filip Chajzer, aktor Cezary Pazura, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, a nawet... noblista Lech Wałęsa!
  • Wykop wylansował trend na AMA (Ask me anything, zapytaj mnie o wszystko), gdzie budząca zainteresowanie osoba odpowiada na wszystkie pytania innych Mirków. Byli to m.in. lekarz psychiatra, policjant, pretendent na duchownego, który odszedł z zakonu, a nawet... politycy tacy jak Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke czy Janusz Palikot. Najciekawsze AMA na Wykop Pikio opisało niedawno!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
  2. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
  3. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
  4. John Wick 3 Parabellum - co oznacza tytuł filmu?
  5. Godzilla II: Król potworów. Kiedy premiera filmu?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News