Pijany w sztok ścinał drzewo. Omal nie odciął nogi własnej matce

Pijany w sztok ścinał drzewo. Omal nie odciął nogi własnej matce Źródło: źródło: wikimedia.org/Basel16

Mieszkańcy Kozłowa (woj. warmińsko-mazurskie) 60-letnia Zofia D. i jej 32-letni syn Andrzej D. w minioną sobotę wybrali się do lasu, by ukraść drewno na opał. Mimo tego, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, podjął się operowania piłą mechaniczną. To zakończyło się nieomal tragedią.

W Kozłowie matka i syn nigdy nie cieszyli się poważaniem. Od dłuższego czasu mają bowiem kraść drewno z lasu, a syn Zofii D. ma na koncie bijatyki i uważany jest powszechnie za agresywnego i niestroniącego od kieliszka.

 - Od lat wycinają drewno z lasu. Do uczciwej roboty nigdy się nie wzięli. Andrzej o mało nożem nie zabił człowieka. Lepiej z nimi nie zadzierać - komentuje mieszkaniec Kozłowa, który chce pozostać anonimowy.

Szemrana działalność duetu swój finał znajdzie w sądzie. Wszystko za sprawą tego, że w miniony weekend 32-latek prawie zabił własną matkę. Andrzej D. podjął się bowiem podróży do lasu, podczas której wraz z matką mieli ukraść drewna na opał. Wziął w tym celu piłę mechaniczną, by szybko uporać się z wycięciem jakiegoś drzewa.

Alkohol we krwi i ciemności wkoło nie były jednak fortunnym połączeniem. Andrzej D. przez przypadek bowiem wziął nogę matki za pień drzewa, który należało ściąć. Przeciął prawie kość udową 60-latki.

 - Darłam się, ale piła zagłuszała wszystko. W dodatku padał deszcz. Synek przestał ciąć, jak moja krew zalała mu oczy - mówi 60-latka.

Pijany 32-latek odzyskał trzeźwość dopiero wtedy, kiedy zrozumiał, co właśnie się stało. Mężczyzna pośpiesznie zabrał matkę na ręce i przeniósł w pobliże jezdni. Tam zadzwonił do szpitala, by sprowadzić pomoc dla poszkodowanej matki. 60-latka przeszła operację, dzięki czemu uratowano jej nogę.

Co ciekawe, kiedy Andrzejem D. zajęła się policja, okazało się, że ten jest poszukiwany przez sąd w Szczytnie i ma do odsiadki 1,5 roku. Co więcej, mężczyzna spotka się także z matką w sądzie na kolejnej rozprawie. Odpowiedzą razem za kradzież drewna z lasu.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: kozlowo.wm.pl pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News