Odebrali psa proboszczowi. Teraz szukają dla niego domu
Fot. PxHere
Wiadomości Pikio - 28 Grudnia 2018

Odebrali psa proboszczowi. Teraz szukają dla niego domu

Pies jest przez wielu postrzegany jako najlepszy przyjaciel, jakiego może znaleźć człowiek. Niestety nie każdy właściciel traktuje czworonogi z należytą troską oraz oddaniem. 8-letni Max, który został odebrany proboszczowi z Głuszyny, poszukuje więc obecnie nowego, kochającego domu.

Pies zazwyczaj darzy swoich właścicieli bezwarunkową miłością oraz wdzięcznością za każdy wyraz przywiązania i dbałości. Jak się niestety często okazuje, na adopcję pupili decydują się także osoby, które nie mają w sobie za grosz empatii wobec uwielbiających ich czworonogów. Nieodpowiedzialne podejście takich ludzi może niestety doprowadzić do ogromnego cierpienia bezbronnego, niewinnego zwierzęcia.

Pies prawie umarł w mękach przez proboszcza z Głuszyny. Max szuka nowego domu

Przedstawiciele Fundacji Oleśnickie Bidy odebrali więc 8-letniego owczarka niemieckiego właścicielowi, którym był proboszcz z Głuszyny. Duchowny zaniedbał psa, mającego na jednej z tylnej łap wrośniętego w kość guza wielkości pięści. Przez długi czas informacja ta nie wypłynęła poza wieś, gdyż mieszkańcy bali się zemsty księdza, decydującego chociażby o tym, kto zostanie dopuszczony do poszczególnych sakramentów. Ostatecznie o zaniedbaniu wobec czworonoga poinformowano jednak przedstawicieli fundacji, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu. Mężczyzna natychmiast zrzekł się praw do psa i udał się do kościoła, aby tam odprawić nabożeństwo. Pupil został za to przetransportowany do kliniki weterynaryjnej. Niestety było już za późno na próby operacyjnego usunięcia guza. Max wraca właśnie do pełni sił po amputacji łapy.

Czy psu uda się odnaleźć nowy dom? Znajdźmy mu nową rodzinę!

- Max, z powodu zmiany miejsca ze szpitalika dr Grabińskiego na nasz azyl, jest na nas trochę obrażony. Lubi czasem wyszczekać nam to i owo, z całą godnością i powagą swojej rasy. Jednak za smaczki i parówki pozwala się obłaskawić i pokazuje jak pięknym i mądrym psem jest - czytamy w komunikacie opublikowanym na jednym z portali społecznościowych przez przedstawicieli fundacji, którzy szukają obecnie dla 8-letniego owczarka niemieckiego nowego domu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
M jak miłośćM jak miłość: Była jedną z największych gwiazd serialu. Po latach zaskoczyła wszystkich!Czytaj dalej
- Max, z powodu amputacji tylnej łapy i swojego wieku nie wymaga już wielkich aktywności fizycznych, a jedynie spokoju i swojego miejsca i stada, które będzie mógł pilnować i bronić - dodano, zachęcając czytelników do szybkiej adopcji. Warto zaznaczyć, że zaniedbanie schorowanego Maxa nie ujdzie raczej proboszczowi na sucho. O sprawie została już bowiem poinformowana prokuratura, która będzie musiała dokładnie ją zbadać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ludzie Kościoła wypowiedzieli wojnę Franciszkowi! Wykorzystają do tego 260 papieży
  2. Małgorzata Kożuchowska: Bartłomiej Wróblewski to mąż aktorki. Kim jest?
  3. NASA podała dokładną datę końca świata. Zostało mało czasu
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Świąteczny koszmar rodziny zaginionej 13-latki z Pomorza. Sprawa znalazła swój finał…
ZAMIANA
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News