Psy prawie utonęły. Horror w schroniskach na skutek ulewy

Psy prawie utonęły. Horror w schroniskach na skutek ulewy Źródło: Pixabay/FotoArt-Treu

Pies nie tylko na podwórku, ale przede wszystkim w schronisku, odczuwa skutki fatalnej pogody. Kilka zwierzaków prawie utonęło, gdy intensywne opady zalały jedno z nich. Szczegóły zdarzenia są przerażające.

Pies może odczuwać skutki złej pogody równie dotkliwie, jak człowiek. Przez intensywne opady deszczu kilka czworonogów prawie się utopiło. Jak podaje pracownica jednego ze schronisk, większość placówek spotyka się z tym problemem, nie wiedzą co robić. Psy zostały zalane, wystarczyła chwila, by straciły życie.

Pies prawie zginął przez ogromne ulewy

Niestety możemy tylko pomarzyć o pięknej pogodzie, ciągłe zachmurzenie i bardzo intensywne opady deszczu. W niektórych regionach Polski pojawiły się podtopienia terenu, szczególnie zauważyć to mogą psy ze schronisk. 

Szczególnie dotknięte przez ulewy zostało schronisko w Wadowicach. To tam zwierzęta przeżywają szczególny horror. Opady spowodowały podtopienie boksów, w których przetrzymywane są psy. Schronisko zostało bez środków na utrzymanie czworonogów, jedna z pracownic tej placówki napisała mrożący krew w żyłach post na Facebooku.

Przerażający apel o pomoc dla zwierząt

Agata Włoch na swoim Facebooku napisała emocjonalny post z prośbą o jakąkolwiek pomoc dla schroniska. Pracownica placówki ogłosiła, jak duże starty dotknęły ośrodek oraz opisuje, jak można pomóc, by każdy pies miał godne warunki:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA:

- PRZERWALO WAŁ, WODA ZALEWA SCHRONISKO, NASZE PSY MOGA UTONĄĆ. PILNIE POTRZEBNA ŁODZ LUB MOTOROWKA, aby móc wydostać psy z zalanego terenu. PILNIE potrzeba DOMOW TYMCZASOWYCH dla 44 psow, nawet buda z łańcuchem, byle byłyby na terenie niezalewowym. MILEC, STASZOW, POLANIEC I OKOLICA. Nie mamy KARMY, NIE MAMY NIC, chcemy zawalczyć o życie naszych psow. Nie mamy transportu. BŁAGAM POMÓŻCIE. Gdyby ktoś chciał wesprzec nasze psiaki grosikiem na kaemę - napisała pracownica schroniska (oryginalna pisownia).

Placówka nie była przygotowana na tak obfite opady deszczu. Zapasy karmy, środki do codziennych potrzeb zwierząt zostały przemoczone i nie nadają się do dalszego użytku. Najgorsze jest jednak to, że wiele zwierząt prawie nie przeżyło podtopień. Zwłaszcza małe rasy wymagały pomocy pracowników, bowiem same nie dawały sobie rady z wydostaniem się z wody.

Każda pomoc dla placówki będzie bardzo cenna. Potrzebna jest zwłaszcza karma dla zwierząt i koce, które ogrzeją czworonogi podczas ulew. Na pewno żadna z przekazanych rzeczy się nie zmarnuje, bowiem potrzeb jest bardzo wiele, zwłaszcza teraz, gdy schronisko straciło wiele artykułów.

uploaded

Fot. Facebook/Agata Włoch

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  7. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News