90-latka mieszka w baraku, opiekuje się schorowanym psem. Potrzebuje pilnej pomocy

90-latka mieszka w baraku, opiekuje się schorowanym psem. Potrzebuje pilnej pomocy Źródło: youtube/fundacja_centaurus/

Pies jest jej jedynym przyjacielem. Mimo, że sam ledwo się porusza, zawsze dotrzymuje jej towarzystwa. Pani Franciszka i Pimpuś mieszkają w straszliwych warunkach. Starsza kobieta potrzebuje pomocy.

90-latka i jej pies żyją w tragicznych warunkach 

Pies imieniem Pimpuś, choć sam jest bardzo schorowany, wiernie dotrzymuje towarzystwa swojej opiekunce. 90-letnia pani Franciszka i jej pupil mieszkają w tragicznych warunkach. Bez wody, toalety i ogrzewania. W dzisiejszych czasach takie warunki do życia są niewyobrażalne.

Niedaleko Bolesławca w barakach socjalnych żyje pani Franciszka. Kobieta prócz psa nie ma nikogo. Na co dzień jej życie przypomina najgorszy koszmar. 90-latka nie ma dostępu do ciepłej wody, nie wspominając już o jakiejkolwiek łazience. Poranną toaletę musi wykonywać klęcząc nad miską z wodą. To, czym żywi się kobieta, może przyprawiać o gęsią skórkę. Spożywa zupy, które mają już kilka lat. Trzyma je w pod swoim łóżkiem, ponieważ nie posiada lodówki, do której mogłaby schować posiłki. W wyniku spożycia jednej z takich zup w ostatnim czasie trafiła do szpitala z zatruciem. 

Pani Franciszka nauczyła się tak żyć 

90-latka mimo że żyje w tragicznych warunkach, nie narzeka i nie użala się nad swoim losem. Gdy została zapytana o to, jak radzi sobie w porze zimowej bez ogrzewania, zażartowała, że zimne powietrze korzystnie na nas wpływa. 

Emerytka zdaje się krępować prośbą o pomoc. Panią Franciszkę zapytano o to, czego jej potrzeba. Ta odpowiedziała, że jedynie chleba i pomidora. Trzeba przyznać, że z uwagi na panujące wokół niej warunki, są to znikome wymagania. Kobieta odznacza się niewyobrażalnie wielkim sercem. Choć to ona potrzebuje najwięcej, wciąż prosi jedynie o pomoc dla swojego czworonożnego przyjaciela, który ma sparaliżowane tylne łapy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pomoc dla pani Franciszki nadchodzi 

Fundacja Centaurus postanowiła pomóc starszej kobiecie. Zjawili się na miejscu, gdzie żyje 90-latka, by osobiście doświadczyć jej tragiczne położenie. Mimo że założeniem fundacji jest pomoc zwierzakom, zdecydowali się oni niezwłocznie pomóc nie tylko pieskowi, ale i właścicielce. Ruszyła zbiórka pieniędzy.

Za zebrane pieniądze działacze Centaurus chcą całkowicie odnowić barak, w którym żyje kobieta. Ich celem jest stworzenie z niego miejsca, dogodnego do funkcjonowania. Prysznic, lodówka, piec, remont z zewnątrz i wewnątrz. Dzięki takim zmianom, pani Franciszka będzie mogła spać spokojnie. 

Pomysł o zbiórce bardzo spodobał się internautom, którzy od razu zaczęli wpłacać pieniądze. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, a bardzo by chcieli, wciąż mają do tego okazję. Darowiznę należy wpłacić na konto: Fundacja Centaurus, PKO BP 15 1020 5226 00006002 0220 0350, ul Wałbrzyska 8, 52-314 Wrocław, z tytułem "Pani Franciszka" lub "Pimpek".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego ZGINĘŁA. Tragiczne okoliczności śmierć szokują do dziś
  3. To jakieś szaleństwo. Media: 13-letni syn Anny Przybylskiej ma dziewczynę
  4. Dramat Waldusia z Kiepskich. "Jest zrozpaczony, nie wyobraża sobie życia"
  5. Przed chwilą miał miejsce najostrzejszy stosunek świata. 3 mężczyzn nie żyje, kobieta w szpitalu
  6. TVP podało dramatyczną informację. Polak umierał na oczach bezsilnych lekarzy

 

Źródło: Pudelek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News