W Turcji zamontowali automat oferujący karmę dla psów w zamian za plastikowe butelki

W Turcji zamontowali automat oferujący karmę dla psów w zamian za plastikowe butelki Źródło: screen/YouTube/Engin Girgin

Pies może dostać karmę w zamian za plastikowe butelki. Automaty oferujące taką usługę zostały zamontowane w Turcji. To rozwiązanie ma pomóc zarówno środowisku, jak bezpańskim zwierzakom.

Pies może otrzymać karmę w zamian za plastikowe butelki. Takie rozwiązanie wymyśliła turecka firma Pugedon, która stworzyła specjalne automaty pojawiające się coraz częściej na ulicach dużych tureckich miast. Głównym celem urządzeń jest pomoc bezpańskim psom, jak również ochrona środowiska.

Bezdomny pies to bardzo częsty widok w stolicy Turcji. Statystyki mówią, że w Stambule jest ponad 150 tysięcy bezpańskich czworonogów, które umierają z głodu i pragnienia. Problem jest na tyle powszechny, że w jego rozwiązanie trzeba było włączyć mieszkańców miasta. Firma wpadła na niecodzienny pomysł i postanowiła zawrzeć dwa szlachetne cele w jednym urządzeniu.

Bezdomny pies w Turcji nie musi być głodny. Wystarczy, że przechodzień wrzuci do automatu plastikową butelkę 

Turecka firma Pugedon opatentowała rozwiązanie, które ma zmniejszyć śmiertelność bezpańskich psów i jednocześnie przysłużyć się środowisku naturalnemu. W Turcji również prowadzone są kampanie informacyjne na temat szkodliwego wpływu plastiku na środowisko naturalne. Automaty z karmą dla czworonogów promują także ekologiczny styl życia.

Automat działa w bardzo prosty sposób. Każdy może wrzucić do maszyny plastikową butelkę, która natychmiast zostaje poddana recyklingowi. Następnie urządzenie wydaje karmę, którą w każdej chwili może zjeść bezpański pies. Maszyna ma jeszcze jedną funkcję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska i bezpańskich zwierząt

Mieszkańcy mogą podarować czworonogom nie tylko karmę, ale również wodę. Jej brak jest bardzo częstą przyczyną śmierci czworonogów w Turcji. Wysokie temperatury wzmagają pragnienie, a długotrwały brak czystej wody nieuchronnie prowadzi do śmierci. Automaty mają również funkcję zbierania wody. Mieszkańcy mogą wlać do urządzenia wodę, którą następnie może wypić bezpański pies.

Twórcy tego ekologicznego rozwiązania zapewniają, że pieniądze za recykling plastikowych opakowań pokrywają koszt karmy dla psów. Takie inicjatywy mogą pomóc bezdomnym psom i uwrażliwić ludzi na problemy związane z ochroną środowiska. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

źródło: Nowy Marketing

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News