Pies nigdy nie powinien lizać nas po twarzy. z 4 niebezpiecznych powodów

Pies nigdy nie powinien lizać nas po twarzy. z 4 niebezpiecznych powodów Źródło: unsplash/BRUNO CERVERA/

Pies nie powinien lizać ludzi po twarzy. Może to nieść za sobą naprawdę niebezpieczne skutki, dlatego jeżeli jesteś fanem tych czworonogów, koniecznie sprawdź, co może ci grozić.

Pies uwielbia przebywać wśród ludzi i zawsze jest skory do zabawy nie tylko ze swoimi właścicielami. Te czworonogi każdego potrafią chwycić za serce swoją słodkością, a moment, gdy wyrazy wdzięczności okazują liżąc po twarzy, jest doprawdy rozkoszny. Okazuje się jednak, że właśnie tego zachowania naszego pupila powinniśmy się wystrzegać. 

4 niebezpieczne powody, dlaczego pies nie powinien lizać nas po twarzy 

Zapewne każdy miłośnik psów wie, że lizanie po twarzy jest ich własną formą wyrażania miłości, jaką darzą właściciela. Choć niektórym, szczególnie dzieciom, może wydawać się to uroczym zachowaniem, nie powinniśmy im na to pozwalać. Wszystko dlatego, że psia ślina może być dla ludzi bardzo szkodliwa, bowiem jak wszyscy dobrze wiemy, czworonogi potrafią lizać naprawdę odrażające rzeczy. A oto 4 główne powody, dlaczego powinniśmy się tego wystrzegać. 

bakterii E.Coli słyszał już chyba każdy i zapewne każdy wie, że jest ona bardzo niebezpieczna. Wielu z pewnością nie zdawało sobie sprawy, że bakteria ta występuje w ślinie psa, dlatego jeśli czworonóg poliże nas w okolicach ust, możemy nabawić się niemałych problemów ze zdrowiem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Liszaj obrączkowy to kolejne, co grozi nam po zbyt bliskim kontakcie ze śliną pupila. Liszaj jest niczym innym, jak rodzajem grzybicy i choć nie stanowi poważniejszego zagrożenia dla naszego zdrowia, a tym bardziej życia, potwornie swędzi i nie wygląda najlepiej. 

Gronkowiec złocisty jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny od liszaja. Objawów, jakich możemy się spodziewać po jego wystąpieniu jest naprawdę wiele, jednak najczęstsze z nich to: czyraki, zatrucia pokarmowe, a nawet zespół wstrząsu toksycznego. W tym wypadku nie obejdzie się bez wizyty u lekarza

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie

2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

Ostatnim już niebezpiecznym przykładem jest MRSA, czyli rodzaj gronkowca, który jest odporny na antybiotyki, i jak nie trudno się domyślić, wyleczenie go jest nie lada wyzwaniem. Dopóki nie dostanie się do krwi nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka, jednak gdy do tego dojdzie może prowadzić do sepsy. Ponadto MRSA wywołuje infekcje skóry. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz trywialną rzecz na prawku? Na kontroli SPORO zapłacisz
  2. Weszła po cichu do sypialni rodziców. Chwilę później wybiegła z domu z krzykiem 
  3. Koszmar, pociąg stanął w ogniu, ludzie wyskakiwali przez okna. 62 pasażerów nie żyje, 31 jest rannych, tragedia za granicą
  4. Położne aż zbladły gdy zobaczyła jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku
  5. Zmieszaj trzy tanie składniki i wypij przed snem. W ten sposób szybko zaczniesz tracić zbędne kilogramy

Źródło: lolmania 

Następny artykuł