Był święcie przekonany, że przygarnął właśnie małego pieska. Dopiero po jakimś czasie wyszła na jaw zaskakująca prawda o zwierzątku

Był święcie przekonany, że przygarnął właśnie małego pieska. Dopiero po jakimś czasie wyszła na jaw zaskakująca prawda o zwierzątku Źródło: Twitter

Pies został adoptowany przez rodzinę, lecz nikt nie spodziewał się, co z niego wyrośnie. Przewidywali, że może być dużym zwierzęciem, ale czegoś takiego jeszcze nigdy nie widzieli.

Pies, którego adoptowali, od początku wyglądał podejrzanie. Trudno było stwierdzić, jakiej jest rasy. Podejrzewano, że to szczenię Mastiffa Tybetańskiego, popularnego w tych okolicach, lub jakaś bliżej nieznana krzyżówka. Prawda okazała się zupełnie inna i niewiarygodna.

Przygarnięty pies zaczął rosnąć w zadziwiający sposób

Mieszkający w Chinach Su Yun znalazł zwierzaka, gdy ten samotnie pałętał się po ulicach. Zdecydował się go przygarnąć, a rodzina szybko go polubiła. Wyglądał naprawdę nietypowo: miał gęstą sierść i nie przypominał zbytnio psa. Podejrzewali, że może być to nowa rasa lub jakaś niecodzienna mieszanka. 

Dosyć szybko zauważyli, że ich szczeniak ma ogromny apetyt. Jadł znacznie więcej niż przeciętny pies, ponadto rósł w zatrważającym tempie. Biorąc pod uwagę, że podejrzewano pochodzenie od Mastiffa Tybetańskiego, było to w pewien sposób usprawiedliwione, bo to naprawdę duże i potężne psy. Jednak pewien symptom zwrócił ich szczególną uwagę.

Okazało się, że to wcale nie jest pies

W końcu czworonóg zaczął być naprawdę ogromny, a jego waga coraz mniej przypominała tą, jaką osiągały nawet dorosłe i największe psy. Rodzina naprawdę zaczęła panikować dopiero wtedy, gdy ich pupil zaczął poruszać się na tylnych łapach. Wtedy zorientowali się, że to nie jest pies i czym prędzej zadzwonili do weterynarza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzęcy lekarz nie miał wątpliwości, że w tym wypadku miał do czynienia z niedźwiedziem. Co więcej, zwierzak należał do rzadkiego, zagrożonego wyginięciem gatunku azjatyckiego, czarnego niedźwiedzia.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
2. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

Sprawa szybko trafiła do internetu, a zwierzakowi udzielono pomocy. Teraz wolontariusze pracują nad przystosowaniem go do naturalnego środowiska. Mężczyzna, który odchował zwierzaka, przyznał, że z perspektywy czasu ta historia napawa go lekko przerażeniem, bo "boi się trochę niedźwiedzi".

fot. screen/youtube/cngt

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kolejny podatek spadnie na barki milionów Polaków. Podstawowe zakupy HORRENDALNIE wysokie
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Niestety, wydarzyło się najgorsze. Po 80 godzinach męczarni zmarło dziecko, którego walkę o życie obserwowały miliony ludzi
  4. Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu mały piesek oduczy się złego nawyku
  5. Wbiegł do pokoju księżnej Diany, była zalana łzami. Kiedy odkrył, co zrobiła jej matka, pogrążył się z nią w bólu

Źródło: Webniusy

Następny artykuł