Smutek i żal. Nie żyje psi bohater, odszedł Rico

Smutek i żal. Nie żyje psi bohater, odszedł Rico Źródło: facebook K-9 unit Warszawa

Pies stawiał się do służby i dzielnie walczył o to, aby stołeczne ulice były bezpieczniejsze. Na Facebooku jego opiekun wstawił poruszający wpis, który zebrał wiele komentarzy wspominających psiego funkcjonariusza.

Pies był dla niego nie tylko partnerem w pracy, ale także członkiem rodziny. Nie od dziś wiadomo, że pomiędzy przewodnikiem, a zwierzęciem wykształca się niesamowita więź.

Pies zasnął po raz ostatni

Pies wiele razy zasypiał na jego rękach, ale tym razem po raz ostatni. Wpis opublikowany na facebookowym profilu K-9 Unit Warszawa rozdziera serce. Jest to wpis, gdzie opiekun dzielnego pupila żegna się z nim i trudno powstrzymać łzy czytając jego słowa. 

- Był trudnym psem... Wiele razy zasypiał w moich rękach przed różnymi zabiegami, dziś zasnął w moich rękach po raz ostatni... Żegnaj partnerze... - pisze właściciel czworonoga. Pies nie należał do najłatwiejszych charakterów, ale łączyła ich niesamowita więź, która jest wręcz niemożliwa do opisania. Zrozumieć ją mogą podobno tylko ludzie, którzy odbywają służbę wspólnie z czworonożnymi przyjaciółmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pies miał wiele obowiązków

Pies o imieniu Rico był psem patrolowo-tropiącym. Można było go spotkać na wielu pokazach organizowanych na przykład w szkołach. Zabezpieczał wiele imprez masowych na terenie stolicy i to właśnie tam wzbudzał duże zainteresowanie, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Warszawiacy mogli go jednak spotkać podczas rutynowych patroli na ulicach miasta, to także należało do obowiązków czworonożnego funkcjonariusza warszawskiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu dobre wiadomości. WHO podało ważne prognozy dot. końca epidemii w Europie

2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy

Dla wielu wiadomość o śmierci przekazana przez opiekuna Rico była druzgocąca. Nie wyobrażali sobie, że nie spotkają go podczas następnego pokazu i nie będą mogli się z nim pobawić. Pod postem opublikowano ponad 100 komentarzy, w których ludzie wyrażają swój żal, ale także dzielą się pamiątkowymi zdjęciami, na których widnieje zadowolony Rico. Pies policyjny to naprawdę ciężka praca, nie tylko dla zwierzęcia, ale przede wszystkim dla jego opiekuna, który musi go wytresować oraz pilnować aby pies przechodził wymagane egzaminy. Zwierzęta zawsze trafiają do swoich partnerów jako szczeniaki i są przez nich wychowywani. Stają się ważnymi członkami rodziny, dlatego każda taka strata jest niezwykle bolesna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Suczka została wyrzucona z drugiego piętra przez dzieci. „Nie chcemy jej, jest brzydka”
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała
  4. Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji
  5. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Źródło: Życie stolicy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News