Nie mieli litości dla suczki mamy. Skrajnie zaniedbana leżała w wannie

Nie mieli litości dla suczki mamy. Skrajnie zaniedbana leżała w wannie Źródło: Facebook/Schronisko dla zwierząt w Łodzi

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale niestety często zdarza się, ze człowiek zawodzi zaufanie zwierzęcia i traktuje je okrutnie. Historia tej suczki jest jednym z takich przykrych przykładów. Pies został znaleziony w wannie skrajnie zaniedbany.

Pies to często bardzo ufne zwierzę, które potrzebuje ciepła i opieki człowieka. Czasami niestety zdarzają się sytuacje, w których ludzie traktują czworonogi w okrutny sposób. Historia tej suczki jest kolejnym smutnym dowodem na takie bestialstwo. Pies został znaleziony w opłakanym stanie w wannie. 

Pies skrzywdzony przez opiekunów

Pies właścicielki, która wyjechała za granicę, trafił pod opiekę córki kobiety. 27-latka wraz ze swoim partnerem miała zająć się zwierzęciem. Wygląda jednak na to, że decyzja o wybraniu tych osób była fatalna. 12-letnia suczka została skrajnie zaniedbana przez parę. To, w jakim stanie był ten pies, woła o pomstę do nieba. Opiekunów czeka teraz proces sądowy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Skrajnie wykończony pies 

Suczkę rasy typu amstaff, Lunę, znaleziono w fatalnym stanie. Pies został przekazany 27-latce i jej partnerowi przez matkę, która wyjechała z kraju w listopadzie zeszłego roku. Para zobowiązała się dać nowy dom zwierzęciu. To, co spotkało 12-letnią suczkę u tych opiekunów, przeraża.

Gdy strażnicy miejscy zobaczyli psa, natychmiast zaalarmowali prokuraturę. Luna była skrajnie wychudzona. Nie potrafiła poruszać się o własnych siłach. Zwierzę pozbawiono również dostępu do pokarmu i wody. Po dokładniejszych oględzinach zauważono także stary, nieleczony uraz. Suczka znaleziona została w wannie, gdzie leżała skrajnie wyczerpana i smutna. 

Ta sytuacja musiała być szokująca dla biednego, niewinnego zwierzęcia. Trafienie z kochającego domu, w którym pies otoczony jest miłością, do takich warunków musiało być traumatyczne. Ta historia to tylko kolejny przykry dowód na to, że nie każdy nadaje się do posiadania czworonoga, a niektórzy ludzie zapominają o tym, że pies jest istotą, która również odczuwa ból. 

Opiekunowie usłyszeli zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Według weterynarzy, do których trafiła Luna zaniedbania miały charakter długotrwały. Zwierzę cierpiało więc miesiącami. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia. 

- Pies tęsknił do właścicielki. A my nie mieliśmy pieniędzy. Szukaliśmy pomocy w różnych instytucjach - tłumaczyła swoje zachowanie 27-letnia oskarżona, ale nikogo raczej nie przekonują jej słowa. 

Źródło: Facebook/Schronisko dla zwierząt w Łodzi

ZOBACZ TAKŻE

  1.  Nie żyje legenda TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską. Tysiące osób jest w żałobie
  2. Gwiazdor Polsatu zmarł tragicznie i osierocił jedyną córkę. Do dziś opłakują go miliony Polaków. Jego córka wyrosła na ZJAWISKOWO piękną kobietę
  3. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie
  5. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  6. Są zeznania matki Dawidka!

Źródło:TVN 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu