Tajemnicza choroba zaatakowała. Dziesiątki psów umierają w ciągu kilku dni, lekarze nie mają pojęcia co się dzieje

Tajemnicza choroba zaatakowała. Dziesiątki psów umierają w ciągu kilku dni, lekarze nie mają pojęcia co się dzieje Źródło: Unsplash/Michael Oxendine

Pies, który zapadnie na jakąś chorobę, nie jest w stanie powiedzieć swojemu właścicielowi, co się dzieje. Z tego wynika tajemnica, której lekarze nie potrafią rozwikłać. Dziesiątki czworonogów umarły w ciągu kilku dni i nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaka jest tego przyczyna.

Pies, którego nękają bolesne dolegliwości, jest zdany na czujność swojego pana. Nie zawsze jednak właściciel jest w stanie zareagować na czas i odkryć przyczynę złego samopoczucia zwierzęcia. Tajemnicza choroba zaatakowała właśnie czworonogi. Cała masa psów umarła w ciągu kilku dni. Przyczyna jest dotąd nieznana. 

Pies nie opowie o swoich objawach, właściciel musi być czujny

Pies nie jest w stanie opowiedzieć o swoich objawach, może je jedynie zasygnalizować, co zdecydowanie utrudnia postawienie diagnozy. W Norwegii obserwuje się właśnie atak tajemniczej choroby, która zabija bardzo wiele zwierząt. 

Właściciele są przerażeni, a weterynarze, którzy analizują sytuację, póki co nie mają pojęcia, co powoduje te dolegliwości. Kilkadziesiąt psów straciło życie w związku z tą epidemią. Niektórzy obawiają się, że może się ona przenieść na ludzi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Weterynarze szukają wyjaśnienia tej zagadki 

Przypadki zachorowań wystąpiły przede wszystkim w Oslo, ale również w Bergen i Trondheim. Zwierzęta cierpiały na wymioty, krwawą biegunkę i ogólne osłabienie organizmu. Norweski Instytut Weterynarii podał, że na ten moment zanotowano 25 zgonów czworonogów. W tym kraju nie prowadzi się rejestru psów, więc być może śmierci było znacznie więcej. 

Weterynarze apelują o to, żeby właściciele w najbliższym czasie odseparowali swoich pupili od innych psów, a także bacznie je obserwowali. Każde niepokojące sygnały w zachowaniu zwierząt powinny został niezwłocznie skonsultowane ze specjalistami. Lekarze wykluczyli już salmonellę, a także obecność trutki na szczury w organizmie martwych psów.

Dzisiaj grzeje: 1.Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Najprawdopodobniej ich zły stan zdrowia związany był z obecnością jakiegoś wirusa lub bakterii. Brana jest także pod uwagę opcja celowego otrucia psów. Odnotowano tak duży obszar zachorowań, jak i ogromną grupę nosicieli tej choroby, że odkrycie przyczyny tej sytuacji jest niesamowicie trudne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł