Wrzucił cudzego psa do rzeki "żeby się ochłodził". Czworonoga wciągnął wir

Wrzucił cudzego psa do rzeki "żeby się ochłodził". Czworonoga wciągnął wir Źródło: Pixabay.com/innokurnia

Pies może bardzo źle znosić wysokie temperatury na zewnątrz. Pewien mężczyzna chciał pomóc zwierzakowi w ochłodzeniu się i wrzucił go do rzeki. Nie przewidział fatalnych konsekwencji swojego czynu - czworonóg został wciągnięty przez wir. Relacja świadków jest wstrząsająca.

Pies może się bardzo męczyć podczas upału, a większość właścicieli stara się ułatwić swoim pupilom ten trudny czas. Sposoby na to są różne, jednak pewien mężczyzna popisał się wyjątkowym brakiem wyobraźni, wrzucając czworonoga do rzeki, gdzie zwierzak wpadł w wir. Najbardziej szokujący jest jednak inny szczegół tego zdarzenia.

Pies został wrzucony do rzeki. Miał się schłodzić

Do zdarzenia doszło w Małopolsce, a konkretnie w Nowym Targu nad brzegiem Dunajca. Nic nie zapowiadało tragedii kobiety i jej psa, która wybrała się z nim na spacer, by skorzystać z pięknej pogody. Stało się jednak coś niebywałego. Niespodziewanie obcy mężczyzna podbiegł, złapał zwierzę, po czym wrzucił go do rzeki. Na pytanie zaskoczonej opiekunki zwierzaka odpowiedział, że chciał pomóc zwierzakowi w ochłodzeniu się w taki gorący dzień.

- W pewnym momencie do psa podbiegł mężczyzna, złapał zwierzę i wrzucił do rzeki przy progu, gdzie tworzą się duże wiry - opowiadała młodsza aspirant Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja szuka zwierzaka i sprawcy zdarzenia

Niezrozumiałe zachowanie nieznajomego okazała się tragiczne w skutkach, bowiem czworonóg miał ogromnego pecha i nie wrócił na brzeg. Pies został porwany przez wir, jaki wytworzył się w rzece. Na miejsce od razu przybyły odpowiednie służby, w tym ekipa nurków ze straży pożarnej, którzy od razu przeszukali cały teren. Psa jednak nie udało się odnaleźć. Prawdopodobnie zwierzak zginął pod wodą i nie uda się go uratować.

Do akcji przyłączyła się także policja, która będzie poszukiwać mężczyzny odpowiedzialnego za tak straszny czyn. Jak relacjonują osoby, które były w tym samym miejscu w chwili popełnienia tego przestępstwa, sprawca miał być nietrzeźwy. Za to, co zrobił, grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że psa można schłodzić na wiele innych sposobów. Najważniejsze, aby miał zacienione miejsce i stały dostęp do zimnej wody. Zabieranie zwierzaka do akwenów może mieć fatalne skutki, bowiem nie każdy pies dobrze sobie radzi z pływaniem.

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów
  4. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  5. Przybylska przed śmiercią przeżyła prawdziwy koszmar. Błagała, żeby przestali
  6. Przygnębiający widok. Tak wygląda grób Agnieszki Kotulanki

Źródło: Eska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu