Pies: jak dobrze zna swojego właściciela
fot. pixabay.com/Seaq68
Karol Zaborowski - 8 Lipca 2019

15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę

Pies wbrew pozorom jest naprawdę inteligenty, a dodatkowo dzięki swoim wyostrzonym zmysłom zupełnie inaczej postrzega nasz świat. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, co twój pies wie na twój temat.

Pies w porównaniu do człowieka ma niesamowicie wyczulone zmysły, co pozwala mu postrzegać nasz świat w zupełnie inny sposób. Szczególnie słuch oraz węch psa robi niewiarygodne wrażenie. Co więcej, wbrew temu, co może się wydawać wielu osobom, psy potrafią doskonale rozpoznawać nasze uczucia, ale nie tylko. W tej sprawie były przeprowadzane nawet specjalne badania naukowe, które prost wykazują, jak dobrze nasze psy nas znają.

Twój pies wie o tobie znacznie więcej niż Ci się wydaje

Po pierwsze psy doskonale wiedzą, kiedy jesteśmy smutni. Jest to w dużej mierze wywołane tym, że zmianie ulega nasza mowa ciała, która absolutnie nie jest obojętna naszym czworonogom. Dodatkowo pies, widząc, że jesteśmy przygnębieni, dostosuje swoje zachowanie do naszego nastroju i będzie się starał nas pocieszyć.

TVN przekazuje alarm farmaceutówPilny alarm farmaceutów w TVN. Tak źle jeszcze nie było, sytuacja jest bardzo poważna i tragicznaCzytaj dalej

Drugą rzeczą jest zdolność przewidywania tego, co zamierzamy zrobić z naszym pupilem. Pewnie każdy, kto ma psa, wie, że jego pupil doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zbliża się nielubiana kąpiel lub np. obcinanie pazurów. Dzięki obserwowaniu naszego zachowania pies może skojarzyć nasze pewne ruchy z tym że niebawem zbliżać się będzie nieprzyjemny zabieg kosmetyczny, a to pozwala mu w porę zareagować. Podobnie jest z wizytą u weterynarza, którą psy mogą wyczuwać ze sporym wyprzedzeniem.

Kolejną rzeczą na liście jest zdolność wyczuwania chorób. Wedle przeprowadzonych badań psy potrafią z 71% dokładnością wskazać probówki zawierające komórki nowotworowe. Co więcej, nasze czworonogi potrafią również wyczuwać strach. Jest to wywołane zarówno naszą mową ciała, która się zmienia, jak i zapachem wyrzucanej do krwi adrenaliny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloWszyscy się o nich baliśmy! Wypadki gwiazd disco polo [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Następną rzeczą, której mogłeś nie wiedzieć o swoim psie, to fakt, że wie on, kiedy jesteś niesprawiedliwy. Wynika to z tego, że psy w instynktowny sposób tworzą grupy hierarchiczne, przez co twój zwierzak wie, czy jesteś sprawiedliwy wobec innych członków stada (rodziny).

Co więcej, psy widzą również, kiedy człowiek zwyczajnie przestaje się nim interesować, przez co wywołać możesz u niego zazdrość, a także smutek. Kolejnymi emocjami oraz postawami, które rozróżniają nasze zwierzaki to złość, niechęć do innych osób, hojność, uległość, a nawet fakt, czy jesteśmy dobrymi ludźmi. Wszystko przez odpowiednią analizę naszej postawy, a także zapach hormonów, które wydzielane są w różnych sytuacjach.

Na sam koniec mamy to, że psy są jak najbardziej zdolne do przezywania żałoby po swoim panie, jednak nie wiadomo jeszcze do końca, jak bardzo są świadome śmierci właściciela. Jednak psy mogą wyczuć również nowe życie. Często zdarza się, że psy zupełnie inaczej podchodzą do kobiet, które są w ciąży. W takim wypadku ich zachowanie względem ciężarnej jest o wiele bardziej ostrożne i delikatne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tak szaleją córki Kaczyńskiej, do sieci trafiły zdjęcia. Oniemiejecie, gdy zobaczycie foto z 4:30 nad ranem
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  6. Przełomowe wieści ws. ojca dzieci Anny Przybylskiej. To wszystko działo się na oczach jej syna

Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński chciał to załatwić po cichu. Szokujące fakty ujrzały światło dzienne, ostatnia strona zwala z nógCzytaj dalej

źródło: cbdzoe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News