Psy atakuje nieznana, śmiercionośna choroba. Norwescy lekarze alarmują: zwierzak umiera do 24 godzin od wystąpienia pierwszych objawów

Psy atakuje nieznana, śmiercionośna choroba. Norwescy lekarze alarmują: zwierzak umiera do 24 godzin od wystąpienia pierwszych objawów Źródło: Pixabay.com/Lepale

Każdy pies jest w niebezpieczeństwie. Weterynarze biją na alarm - czworonogi są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Groźna choroba zabije je w jedną dobę.

Pies umierający w 24 godziny po wystąpieniu pierwszych objawów to zmora każdego wielbiciela tych zwierzaków. Lekarze są jak na razie bezradni i jedynie ostrzegają przed wyjątkowo niebezpieczną epidemią. Pupil nie ma właściwie żadnych szans na przeżycie, jeśli opiekun spóźni się z wizytą w lecznicy. Czas gra kluczową rolę.

Groźna choroba zabija zwierzęta. Każdy pies jest w niebezpieczeństwie

Do lecznic weterynaryjnych zaczęli przychodzić zrozpaczeni właściciele. Ich psy wyraźnie źle się czuły, dręczyły je biegunki i wymioty. Zwierzęta w bardzo szybkim tempie traciły krew oraz inne płyny, doprowadzając się do stanu skrajnego odwodnienia. Lekarze próbowali je leczyć, ale bardzo często zgony następowały już po 24 godzinach od wystąpienia objawów. Jak do tej pory odnotowano aż 20 przypadków śmierci psów z powodów nieznanej choroby.

Weterynarze zakładają, że każdy pies umarł z powodu tej samej choroby. Jak szczerze wyznają, nie wiedzą, z czym mają do czynienia. Pobrali już próbki kału i krwi zarażonych czworonogów. Mają nadzieję, że dokładna analiza pomoże w odkryciu przyczyny zachorowań. Jeśli tak się nie stanie ofiar może być znacznie więcej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze ostrzegają każdego właściciela

Jak na razie do wszystkich zachorowań doszło w Norwegii, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że choroba zacznie się rozprzestrzeniać poza granice tego kraju. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla każdego psa. Już dawno nie było przypadku, w którym lekarze byliby aż tak bezradni. Opiekunowie czworonogów drżą z obaw o życie swoich pupilów.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Sytuacja jest bardzo poważna. Każdy, kto zauważy nietypowe zachowanie swojego psa, takie jak osłabienie, brak apetytu, biegunka, wymioty czy pogorszenie samopoczucia, natychmiast powinien udać się do weterynarza. Odpowiednio szybka reakcja może okazać się kluczowa dla życia czworonoga. Zalecana jest także szczególna ostrożność podczas spacerów, przynajmniej dopóki nie będzie wiadomo, co wywołuje tajemniczą chorobę.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. 11-letnia dziewczynka wręczyła nauczycielce liścik. Były w nim tylko dwa słowa, kobieta od razu powiadomiła policję
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł