Dlaczego psy szczekają i warczą na jednych ludzi, a na drugich nie? Odpowiedź jest bajecznie prosta

Dlaczego psy szczekają i warczą na jednych ludzi, a na drugich nie? Odpowiedź jest bajecznie prosta Źródło: unsplash/Adam Griffith/

Nie każdy pies zachowa się tak samo wobec tej samej osoby. W czasie, gdy jeden będzie chciał się z nią bawić i przez pieszczoty nie odstąpi jej nawet na krok, drugi będzie na nią warczał i bez czyjeś kontroli, najchętniej by się na nią rzucił. Z czego to wynika?

Choć pies od lat uchodzi za największego przyjaciela człowieka, nie każdy czworonóg musi wykazywać dokładnie te same emocje względem jednej osoby. Z pewnością zdarzyło ci się spotkać na twojej drodze psiaka, który dość agresywnie na ciebie reagował w czasie, gdy kilka metrów dalej, kolejny czworonóg od razu zaczął merdać ogonem i się do ciebie przymilać. Dzieje się tak z jednego powodu i chyba nikt nie podejrzewał, że jest on tak banalnie prosty. 

Dlaczego jeden pies warczy na ludzi, a drugi nie? 

Ponieważ ludzie nie mogą porozumiewać się ze swoimi pupilami za pomocą słów, pozostaje im tylko domyślać się, co w danej chwili czują ich czworonogi. Najczęściej można zaobserwować to po zachowaniu, które już na pierwszy rzut oka może zdradzać nie tylko, czy psiak aktualnie jest zadowolony, ale również, jaką niesie za sobą przeszłość. 

Jeżeli choć raz zaobserwowałeś obok siebie dwie skrajności, jeśli chodzi o zachowanie psa, czyli potulny jak baranek i prawdziwe wcielenie diabła, z pewnością zadałeś sobie pytanie, z czego to wynika. Jak wiadomo, akurat te czworonogi mają o 10 tysięcy razy bardziej wyczulony węch niż ludzie. Dlatego to właśnie one są szkolone do policji, by na podstawie zapachu z fragmentu ubrania czy po prostu drogi, jaką przebyła dana osoba, doprowadzić do niej funkcjonariuszy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Psy używają swojego silnego węchu nie tylko w tak poważnych zadaniach, ale również w zwyczajnych kontaktach z innymi zwierzętami, czy właśnie ludźmi. Już w pierwszej chwili, w konfrontacji z kimś obcym, psiak jest w stanie wyczuć, czy stwarza on dla niego zagrożenie, jeżeli tak - reaguje agresją. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki

2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Następny artykuł