Pies został zabity
unsplash.com Mitchell Orr
Irmina Jach - 2 Grudnia 2020

31-latek zabił psa, spędzi w więzieniu pół roku. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Pies został zastrzelony z broni pneumatycznej przez swojego właściciela. Zwierzę umierało w męczarniach przez kilka godzin. 31-latek z powiatu piaseczyńskiego spędzi najbliższe sześć miesięcy w zakładzie karnym. Uważacie, że to wystarczająca kara?

Pies padł ofiarą bestialskiego czynu z ręki opiekuna. Mężczyzna długo ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany w związku z decyzją Sądu Rejonowego w Grójcu. W końcu trafił w ręce funkcjonariuszy z Tarczyna.

Polski gwiazdor walczy z nowotworem. Siostra błaga o pomoc, sytuacja jest krytycznaPolski gwiazdor walczy z nowotworem. Siostra błaga o pomoc, sytuacja jest krytycznaCzytaj dalej

Pies został zabity przez właściciela

Rafał Markiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie poinformował, że 31-latek trafił do aresztu. Odpowiedział za czyny, których dopuścił się przed rokiem.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

- Z policyjnych ustaleń wynika, że w ubiegłym roku postrzelił on owczarka niemieckiego z broni pneumatycznej. W wyniku odniesionych obrażeń zwierzę po kilku godzinach poniosło śmierć - mówił funkcjonariusz.

- Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego został osadzony na sześć miesięcy w zakładzie karnym - to wyrok za zabicie psa. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, za ich zabicie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu - przypomniał policjant.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Uważacie, że pół roku pozbawienia wolności to odpowiednia kara za kilkugodzinną agonię zwierzęcia? Jesteście zdania, aby konsekwencje były zdecydowanie poważniejsze?

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News