Pierwszy śnieg w Polsce! Wrzesień będzie wyjątkowo chłodny

Pierwszy śnieg w Polsce! Wrzesień będzie wyjątkowo chłodny Źródło:

Pierwszy śnieg spadł w tym roku wyjątkowo wcześnie - już teraz możemy zaobserwować biały puch na ulicach niektórych miejscowości. Tegoroczna jesień zapowiada się chłodnie. Główną przyczyną tego stanu są silne wiatry i mocne opady deszczu.

Niemal co roku początek września oraz jesieni zbiega się ze znacznym ochłodzeniem temperatury oraz zwiększeniem opadów deszczu. Nierzadko występują także pierwsze opady śniegu w górach, mające miejsce najczęściej na Kasprowym Wierchu, czy też w rejonach Morskiego Oka. Czasami zdarzają się niecodzienne rejony opadów, jak na przykład Pomorze.

Pierwszy śnieg na Pomorzu

Tegoroczny początek jesieni zostanie dobrze zapamiętany na Pomorzu ze względu na nagłe opady śniegu, które miały miejsce we Władysławowie. Biała masa, przypominająca śnieg, spadła bowiem na plażę oraz chodniki usytuowane wokół portu morskiego. Podobna sytuacja miała miejsce w innych nadmorskich miejscowościach, między innymi w Gdańsku, Czersku, czy też Karwii. Nagłymi opadami nie omieszkali pochwalić się w mediach społecznościowych oraz na portalach internetowych internauci, którzy zaczęli zamieszczać zdjęcia oraz filmy dokumentujące niecodzienne zjawisko atmosferyczne.

Nie śnieg, a krupa śnieżna

W rzeczywistości powyższe opady nie były śniegiem, a krupą śnieżną. Krupa śnieżna jest przelotnym opadem atmosferycznym, charakteryzującym się odmienną strukturą od śniegu. Występuje najczęściej w postaci kulistych i nieprzezroczystych ziarenek lodowych, mierzących od 2 do 5 milimetrów średnicy o strukturze w pełni porowatej lub o porowatym jądrze i lodowej otoczce zewnętrznej, najczęściej na terenach wysokogórskich. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">

Nie tylko na Pomorzu padało

Nie pierwszy raz opady śniegu miały miejsce w czasie, kiedy nikt nie spodziewał się nagłego załamania pogody. Pierwsze niespodziewane opady miały miejsce w 2011 roku, podczas weekendu... majowego! Wówczas opady, mające miejsce na terenie całego kraju, mocno utrudniły życie wypoczywającym urlopowiczom oraz kierowcom, poruszającym się pojazdami nieprzygotowanymi na nagłe zmiany opadów atmosferycznych. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu na Wielkanoc, kiedy nagła zmiana pogody również dała się we znaki mieszkańcom kraju. Bardzo prawdopodobne są podobne sytuacje w niedalekiej przyszłości. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Masz centralne ogrzewanie? Mamy bardzo złą wiadomość
  2. Krzysztof Jackowski zdradził swoją wielką tajemnicę! Chodzi o związek z Masą
  3. Księżna Kate w życiu by się na to nie zdecydowała. Meghan Markle zaskoczyła na uroczystej gali
Następny artykuł