Agata Duda nie zamierza odnosić się do listu wysłanego przez posłanki .Nowoczesnej. Decyzję Pierwszej Damy przekazał portal Wirtualna Polska po uzyskaniu informacji od rzecznika prezydenta.

Posłanki .Nowoczesnej wysłały list do Agaty Dudy prosząc o spotkanie w sprawie zablokowania zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Parlamentarzystki liczyły, że Pierwsza Dama zajmie bardziej liberalne stanowisko w tej kwestii niż obóz Prawa i Sprawiedliwości. Jednakże, żona prezydenta nie zamierza spotykać się z posłankami .Nowoczesnej, więc najprawdopodobniej nie poznamy jej zdania.

Rzeczniczka PiS uważa, że nie każdy musi zajmować stanowisko w kwestii ustawy aborcyjnej, więc według niej, zignorowanie posłanek .Nowoczesnej przez Pierwszą Damę jest uzasadnione. Inni z kolei przekonują, że posłanki chciały „wmanewrować Agatę Dudę w polityczne zamieszanie”.

Z kolei według sondaży aż 66 proc. Polaków jest przeciwna zaostrzaniu ustawy aborcyjnej. Przypominamy, że wciąż toczą się dyskusje wokół obywatelskiego projektu zakładającego całkowity zakaz aborcji, który uzyskał prywatne poparcie m.in Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło.

Informacje o wynikach sondaży zamieściły w swoim liście posłanki .Nowoczesnej. Pod wiadomością do Pierwszej Damy podpisały się m.in Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus i Paulina Hennig-Kloska. Posłanki zamierzają bronić tzw. kompromisu aborcyjnego, od którego chce odejść Kościół katolicki.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również

Zobacz również