Młynek do pieprzu wcale nie jest jednorazowy. Prosty sposób na otwarcie go w sekundę

Młynek do pieprzu wcale nie jest jednorazowy. Prosty sposób na otwarcie go w sekundę Źródło: youtube.com

Młynek na pieprz może irytować. Wiele osób skarży się, że szklane urządzenie jest do wyrzucenia po skończeniu użytkowania. Jak się jednak okazuje, istnieje pewien patent, który pozwala, by nie był jednorazowy. Jedyne co musimy zrobić to poświęcić kilka sekund.

Pieprz jest ulubionym dodatkiem do bardzo wielu potraw. Zwolennicy ostrej przyprawy często jednak zmagają się z jednym i tym samym problemem - koniecznością wyrzucenia młynka w momencie skończenia się przyprawy. Jak się jednak okazuje, jest jeden sposób, który sprawi, że będziemy mogli otworzyć zawleczkę urządzenia i przesypać do niego swoje przyprawy.

Pieprz się skończył i trzeba wyrzucić młynek? Nic z tych rzeczy

Abyśmy mogli się cieszyć naszym młynkiem, musimy na samym początku zagotować wodę. Gdy zacznie wrzeć bardzo ostrożnie wrzucamy do niej młynek tak, aby się nie poparzyć. W trakcie przebywania urządzenia w wodzie możemy zauważyć, że plastik okrywający zawleczkę zaczyna się kurczyć. Jest to jak najlepszy znak, ponieważ oznacza, że firmowe zabezpieczenie puściło i możemy odkręcić zakrętkę.

Po wszystkim musimy poczekać, aż buteleczka wystygnie. Kiedy to nastąpi, trzeba ją napełnić wodą, przemyć i wysuszyć. Potem znowu płuczemy urządzenie tak, aby wszystkie resztki przypraw wypłynęły. Po wszystkim możemy się cieszyć zupełnie sprawnym młynkiem, do którego możemy wsypać, co dusza zapragnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stary młynek oszczędzi budżet i pomoże ekologii

Mogłoby się wydawać, że to nic złego kupować za każdym razem nowy młynek. Trzeba jednak zauważyć, że urządzenie z przyprawą jest po prostu drogie i małe, przez co cały czas wydajemy pieniądze na coś, co moglibyśmy mieć tak naprawdę za darmo.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Straszne doniesienia obiegają media całego świata. Nie żyje legendarny Robert Norris

Kolejnym argumentem do użycia sztuczki jest ekologia. Kiedy używamy młynka po raz kolejny, nie kupujemy znowu plastikowych części, które potem ciężko utylizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Starsze osoby będą zachwycone! Lidl przygotował dla nich WYJĄTKOWĄ niespodziankę
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Niestety, lekarze popełnili błąd. Informacje nt. strasznej choroby Jacka Rozenka ścinają z nóg
  4. Kotlet schabowy po staropolsku wręcz rozpływa się w ustach. Przepis na najbardziej soczyste i kruche mięso, będziecie zachwyceni
  5. Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju

źródło: Webniusy

Następny artykuł