Nawet 30 tysięcy złotych. Ogromne pieniądze z programu Maluch Plus, już można składać wnioski

Nawet 30 tysięcy złotych. Ogromne pieniądze z programu Maluch Plus, już można składać wnioski Źródło: publicdomainpictures

Pieniądze z programu Maluch Plus mogą znacząco poprawić sytuację finansową. Żeby uzyskać oszałamiającą sumę, wystarczy złożyć prosty wniosek. Na szczęśliwców czeka nawet 30 tysięcy złotych. Takiej okazji nie można przegapić. Złożenie wniosku będzie możliwe już za kilka tygodni. Trzeba się pospieszyć.

Media obiegła informacja, że minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, zapowiedziała rozpoczęcie się kolejna edycja programu Maluch Plus. Nabór wniosków rusza już 7 września bieżącego roku. Żeby pieniądze trafiły do budżetu, trzeba zadbać o dotrzymanie terminów. Budżet na najbliższy kwartał jest naprawdę wysoki. Pojedynczy wnioskodawca może otrzymać nawet 30 tysięcy złotych. 

Pieniądze z programu Maluch Plus wesprą rodziców małych dzieci

Program Maluch Plus ma na celu wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci, którzy złożą odpowiedni wniosek, mogą otrzymać dofinansowanie, które pozwoli na utworzenie miejsca tego typu. Dzięki programowi rodzice małych dzieci mają cieszyć się łatwiejszą dostępnością miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. Zakłada się, że dzięki tym funduszom powstanie nawet 21 tysięcy instytucji służącym najmłodszym Polakom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyszłoroczny budżet zakłada, że zainwestowane zostaną naprawdę duże pieniądze - 450 milionów złotych. Minister Marlena Maląg zapowiedziała, że w przyszłorocznej edycji zwiększona zostanie kwota dofinansowania jednego miejsca w placówce dla jednostek samorządu terytorialnego, w którym istnieje już jedna placówka tego typu. W takim przypadku kwota dofinansowania wynosi 30 tysięcy (w tym roku było to 25 tysięcy). Samorządy, które chcą utworzyć pierwszą instytucję opieki nad dziećmi, mogą uzyskać dofinansowanie wynoszące nawet 33 tysięcy złotych. Rozwiązanie ma umożliwić rodzicom powrót do pracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Szczególnie niebezpiecznie może być dziś w 3 województwach

Wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Barbara Socha, powiedziała, że tak wczesny początek naboru wniosków jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez samorządy lokalne. Dzięki szybkiemu zebraniu dokumentacji, możliwe będzie zakończenie przyznawania funduszy wraz z końcem bieżącego roku. Przełoży się to na to, że regiony, które otrzymają pieniądze szybciej, już wkrótce będą mogły cieszyć się nowymi miejscami opieki nad małymi dziećmi. Z dofinansowania w ubiegłym roku skorzystał między innymi burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski. Gmina uzyskała 1,5 miliona złotych dofinansowania na żłobek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam: ”Kobiety po 30 roku życia nie interesują facetów. Wolimy mieć młode i atrakcyjne, bez żadnych zmarszczek”
  2. Skandaliczne informacje. Legenda sportu zawieszona na długie lata, dopuścił się zatrważającego czynu
  3. MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  5. Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
  8. Przepis na ogórki kiszone Magdy Gessler bije na głowę inne. Restauratorka ma 1 wskazówkę
  9. RMF: Łukasz Szumowski chce odejść z Ministerstwa. Premier miał przekazać mu ważną wiadomość

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News