Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt

Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt Źródło: unsplash.com Christian Langballe

Dodatkowe pieniądze nawet dla kilku tysięcy emerytów? Nieprawdopodobne informacje obiegły media w Polsce.

Pieniądze zaczynają uciekać rodakom przez palce. Tysiące, a nawet miliony osób niemal z dnia na dzień zostało pozbawionych pracy na okres kwarantanny, a w najgorszych przypadkach zostali zwolnieni, gdy doszło do upadku firmy. Dotychczasowa stabilność, z jaką mogli żyć, została mocno zachwiana, a wielu drży o swój dalszy los. Nie sposób nie wspomnieć również o seniorach, których los leżał dotychczas w rękach rządu. Ci jednak mogą być spokojni, bowiem media obiegły wyjątkowo pokrzepiające informacje. 

Nawet kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieprawdopodobne informacje

Gdy świat opanowała epidemia koronawirusa, społeczność zaczęła drżeć nie tylko o swoje zdrowie, ale i zarobki. Najbardziej zaniepokojeni całą sytuacją są polscy seniorzy. Jak donosi Fakt, na skutek pandemii wizyty u lekarzy orzeczników ZUS zostały odwołane, komisje lekarskie również zostały wstrzymane. W ZUS z kolei rośnie liczba wniosków m.in. "o ponowne ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy". Z przekazywanych informacji wynika, że bez owego orzeczenia emeryci zostaną pozbawieni pieniędzy nawet na kilka miesięcy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda poinformował o wprowadzeniu tarczy antykryzysowej, w której zapisano m.in. że wszystkim osobom, którym prawo do renty wygasło po 13 marca, świadczenie zostanie automatycznie przedłużone. Należy oczywiście wspomnieć, że do tego konieczne było złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia. Senior, który złożył takowy wniosek, pieniądze będzie otrzymywał jeszcze przez trzy miesiące. 

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: aż cztery nowe ofiary koronawirusa w Polsce. Najmłodsza miała zaledwie 32 lata

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

- Skoro tacy renciści wciąż będą mieć prawo do wypłaty, nabędą też prawo do wypłaty trzynastki – powiedział dla Faktu ekspert Instytutu Emerytalnego, Antoni Kolek. Reasumując, trzynastka zostanie przyznana tym, którzy 31 marca będą mieć prawo do wypłaty. Dzięki tak nieoczekiwanym efektom skorzystać z dodatkowych pieniędzy może nawet kilka tysięcy rencistów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z łóżka. Ma problem, każda matka będzie jej współczuć
  4. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  5. Już się zaczęło, żółte alarmy na terenie całej Polski. Zagrożenie zdrowia i życia
  6. Dowiesz się kto mimo zakazów zorganizował domówkę na 25 osób i zagotujesz się z wściekłości

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News