Masz jeszcze w domu podobny kredens z PRL-u? Możesz zarobić krocie

Masz jeszcze w domu podobny kredens z PRL-u? Możesz zarobić krocie Źródło: Wikimedia Commons

Pieniądze za niepotrzebny rupieć, który dawno planowałeś wyrzucić? Jak się okazuje, w sieci nie brakuje miłośników mebli z czasów PRL-u. Co ciekawe, bezwartościowe dla wielu przedmioty na portalach aukcyjnych sprzedać można za naprawdę pokaźne sumy.

Pieniądze najczęściej okazują się mniej ważne niż sentyment, którym darzymy pewne przedmioty, stanowiące symbol minionych lat. Z podobnego punktu wychodzi wielu chętnych, kupujących w sieci meble oraz akcesoria rodem z czasów PRL. Niewiele osób zdaje sobie więc sprawę z tego, ile może zarobić na kurzących się na strychu rupieciach.

Pieniądze za teoretycznie bezwartościowe przedmioty?

Komody, krzesła, czy też całe meblościanki to tylko niektóre spośród mebli, jakich poszukują na portalach aukcyjnych miłośnicy podobnych perełek. Część robi to zapewne z pobudek emocjonalnych. Inni chcą zapełnić swój dom akcesoriami, których nie da się już kupić w żadnym sklepie. Coś, co kiedyś stanowiło osobliwy przymus, dziś znów staje się modne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto zaznaczyć, że niektórych kultowych przedmiotów możemy się pozbyć w sieci bez najmniejszego problemu za nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście im rzadszy jest to "okaz", tym lepiej. Do łask wracają oczywiście nie tylko same meble.

Na starych meblach można dobrze zarobić

Kolekcjonerzy, czy też po prostu miłośnicy osobliwej estetyki okresu PRL-u poszukują często zabawek, płyt, czy nawet naczyń sprzed lat. Dziś okazują się one bowiem wyjątkowym dodatkiem, niosącym za sobą często barwną historię. Podobny sentyment może opłacić się tym, którzy chcą pozbyć się przedmiotów liczących sobie niemało już przecież lat. Sprzedaż nawet niewielkich akcesoriów jest więc w stanie poważnie podreperować domowy budżet.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
2. Wielu Polaków trzymało kciuki, ale operacja tuż przed Bożym Narodzeniem nic nie dała. Przyjaciele przekazali wiadomość o śmierci Józefa Jareckiego

Tym, co najmodniejsze, okazują się kultowe kredensy oraz fotele zaprojektowane przez Józefa Mariana Chierowskiego. Jeśli meble pozostają w niezłym stanie lub zostaną skutecznie odnowione, możemy liczyć na prawdziwe krocie. Ich ceny wahają się bowiem nawet od 2 do 6 tys. zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Matka z całej siły kopnęła swoją 3-letnią córeczkę. Powód? Aż się gotuje w człowieku
  4. 11-latek popełnił samobójstwo. Mama, przeglądając jego telefon, zamarła, wszystko stało się jasne
  5. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda żona Krzysztofa Krawczyka. Po prostu anioł nie kobieta

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News