Wspaniała wiadomość dla przyszłych emerytów. Dostaną ogromne pieniądze, po 21 tys. złotych od ZUS-u

Wspaniała wiadomość dla przyszłych emerytów. Dostaną ogromne pieniądze, po 21 tys. złotych od ZUS-u Źródło: .

Duże pieniądze dla emerytów? Według zapowiedzi ZUS, Polscy seniorzy mogą dostawać świadczenie o wysokości 21 tysięcy złotych. Już wiadomo, kiedy to nastąpi.

Pieniądze dla emerytów są tematem, który elektryzuje polską opinię publiczną. Zagadnienie emerytur i świadczeń wypłacanych co miesiąc seniorom budzi wielkie emocje, szczególnie po ostatnich deklaracjach ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zdaniem pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest duża szansa na to, że seniorzy będą odbierać bajeczne świadczenie w wysokości 21 tysięcy złotych. Data tego, kiedy taka sytuacja może mieć miejsce, jest jednak wyjątkowo odległa.

Większe pieniądze dla emerytów? Szokujące deklaracje ZUS

Według doniesień płynących z ZUS, polscy emeryci będą w przyszłości dostawać miesiąc w miesiąc świadczenie w wysokości 21 tysięcy złotych. Wszystko przez wzrost pensji i większą zasobność portfeli Polaków.

Tak duże kwoty wypłacane przez ZUS zostaną jednak uzależnione od inflacji i straty wartości polskiej złotówki. Duża kwota 21 tysięcy złotych ma być odpowiednikiem 4,5 tysiąca dzisiejszych złotych. Do takiej sytuacji ma dojść w 2080 roku, a więc na te świadczenia będą mogły liczyć nasze dzieci czy wnuki, które będą na końcu swojej kariery zawodowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świadczenia nie będą jednak aż tak wysokie?

Zdaniem ekonomistów jednak, trzeba bardzo uważać na to, co mówi ZUS, ponieważ ilość pieniędzy przeznaczanych dla emerytów będzie o wiele mniejsza. Takiego zdania jest chociażby były wiceminister pracy, Bartosz Marczuk. Obecny wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju zauważa, że zapowiadana kwota 21 tysięcy złotych może być realnie o wiele mniejsza.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek poszedł do szpitala, by poznać wnuczkę. Na miejscu odkrył okrutne kłamstwo swojej córki
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Pasy zapięte? Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości, jaki dostałem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz dostajemy 53,8% ostatniej pensji (ok. 2,2 tys.zł). W 2045 będzie 32%, w 2060 - 24,9%, a 2080 - 23,1%. To będzie ok. 1 tys. zł na miesiąc (na dzisiejsze pieniądze) - napisał na Twitterze Marczuk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie
  2. W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia
  3. 4-latka rozpaczliwie chciała obudzić mamę. Niestety nie wstała, teraz wszyscy próbują rozwiązać mroczną tajemnicę
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Super Express

Następny artykuł