Pieniądze
Unsplash.com Jason Leung
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Klienci nie dowierzają, na rachunkach pojawiła się "opłata COVID". Przyjdzie także do Polski?

Niektórzy klienci zapłacą dużo większe pieniądze za usługi. Na rachunkach we Włoszech w restauracjach i innych lokalach usługowych, na rachunku można zauważyć dopłaty zatytułowane "opłata COVID". Sprawa oburzyła wielu konsumentów, którzy muszą teraz dokładać do rachunków. Wiele osób zastanawia się, czy ten trend nie trafi do Polski.

Każdy chciałby oszczędzać pieniądze w czasach kryzysu. Niestety, każdy chce też zarobić i wyrównać sobie straty związane z reżimem epidemicznym. Dlatego też na włoskich rachunkach zaczęły pojawiać się dopłaty. Sprawą zajęła się organizacja konsumencka, która dosyć jednoznacznie wypowiedziała się o tych praktykach.

"Opłata COVID" na paragonie. Klienci zaskoczeni

Opłata COVID dodawana do rachunków wynosi zwykle od 2 do 4 euro. Najczęściej dolicza się ją u fryzjerów i w salonach piękności, ale pojawia się także w sklepach i innych punktach usługowych, w tym gastronomiach. Ma ona wyrównać straty przedsiębiorstwa związane z zachowaniem przez nie reżimu epidemicznego.

Gwałt sąsiadSąsiad porwał 16-latkę i kilkukrotnie zgwałcił. Jej dramat trwa od lat, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Przykładowo w Polsce, lokale usługowe zaopatrują się w płyny do dezynfekcji, rękawiczki, a także środki ochrony dla pracowników. To oczywiście kosztuje, a w czasach kryzysu dodatkowe wydatki dla przedsiębiorstwa są wyjątkowo odczuwalne. Stąd też dodatkowe opłaty, którym sprzeciwia się organizacja konsumencka.

Czy Polacy też będą dokładać pieniądze na środki bezpieczeństwa dla personelu?

Codacons, organizacja zajmująca się prawami konsumentów, podała informacje, że wielokrotnie otrzymywała skargi ze zdjęciami paragonów fiskalnych, na których zawarto "opłatę COVID". Ostro skrytykowała ten pomysł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub Isabell Dibble62-latka przez przypadek napisała do 26-latka. Po kilku miesiącach wzięli ślub, rodzina drży ze strachuCzytaj dalej

- To prawdziwy, nielegalny Dziki Zachód, który można uznać za oszustwo. Codacons zawiadamia o nim Gwardię Finansową i Urząd Antymonopolowy - napisano w informacji od organizacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
2. W środę rząd podjął decyzje. Możesz stracić ogromne pieniądze, rewolucja dla polskich obywateli

Jeszcze niedawno donoszono o tym, że w Polsce ceny u fryzjerów również mogą wzrosnąć. Podobnie z dentystami, którzy muszą teraz zastosować więcej środków ochrony, co oczywiście oznacza dodatkowe koszty. Wiele wskazuje na to, że epidemia i kryzys podwójnie odbiją się na naszych portfelach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Depresja występuje coraz częściej. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?
  2. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat
  3. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
  4. Genialny i bardzo prosty trik z cytryną, którego prawie nikt nie zna. Już nigdy nie zrobisz inaczej
  5. Dopiero poluzowali obostrzenia. 50 klientów restauracji w kwarantannie, co najmniej 7 zakażonych
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Mąż list żonaMąż napisał do żony list z żądaniem rozwodu. Mistrzowska riposta kobiety wbiła go w fotelCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News