Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów

Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów Źródło: publicdomainpictures

Pieniądze najprawdopodobniej nie trafią do emerytów i rencistów. Sprawa właśnie wyszła na jaw, wywołując wielkie oburzenie wśród społeczeństwa. Okazuje się, że aż 30 milionów złotych nie zostanie przeznaczonych na świadczenia dla seniorów.

Okazuje się, że zapadła właśnie zaskakująca decyzja rządu. Pieniądze z rezerwy, które miały zostać przeznaczone na wyższą waloryzację rent i emerytur, nie trafią do seniorów. 30 milionów złotych trafi do zupełnie innej grupy społecznej. Kto zyska na stracie emerytów i rencistów? 

Pieniądze nie trafią do emerytów i rencistów. Rząd zamierza ratować kopalnie 

W środę odbyło się posiedzenie sejmowej komisji finansów. Trwały prace nad zmianą rezerw budżetowych, nie chodzi tylko o przesunięcie środków, ale przede wszystkim o to, by pieniądze wydać w zupełnie inny sposób. Wicepremier Jacek Sasin zakłada, że fundusze powinny zostać przeznaczone na ratowanie polskich kopalni. 

Chodzi o to, by przeznaczyć 130 milionów złotych na zapewnienie rezerw strategicznych tworzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych. Aż 100 milionów ma zostać pobrane z rezerw, które były przeznaczone na utrzymanie systemów informatycznych, a pozostała kwota ze środków, które miały zostać przeznaczone na waloryzację rent i emerytur. 

- Zarówno premier, jak i prezes ZUS wyrazili zgodę na przesunięcie tych środków. Nie spowoduje to zakłóceń w finansowaniu tych zadań - przekazał Sebastian Skuza, wiceminister finansów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pieniądze na kopalnie - na co dokładnie zostaną przeznaczone?

- Czy chodzi o zakupy środków ochrony osobistej dla ludności w związku z pandemią? O jakie rezerwy chodzi? - pytała Zofia Czernow z PO. Jednak nie otrzymała ona odpowiedzi na pytanie o to, na co przeznaczonych zostanie 130 milionów złotych. Wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński zdradził jedynie, że „to uzupełnienie rezerw strategicznych niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa energetycznego kraju”. Co dokładnie to ma oznaczać, nie wie nikt. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła

2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

3. Ważna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowia

W Sejmie rozpoczęły się głośne debaty na temat tego, co tak naprawdę zostanie sfinansowane z pieniędzy odebranych między innymi emerytom i rencistom. Posłowie i posłanki PO są przekonani, że pieniądze najprawdopodobniej zostaną przeznaczone na zakup węgla ze składów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)
  2. Chrupkie ogórki kwaszone z czerwonymi porzeczkami pokochasz od 1 gryza. Niebywałego smaku nadaje im sekretna przyprawa
  3. Poznajecie ją? Polacy oszaleli na jej punkcie, jest obecnie najbardziej lubianą kobietą w naszym kraju
  4. Niebywała metamorfoza Agaty Dudy. Mamy nagranie, wszystko widać jak na dłoni
  5. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  6. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News