Klienci dużego polskiego banku mogą stracić wszystkie oszczędności. Alarmujemy, trzeba uważać na jeden mały błąd

Klienci dużego polskiego banku mogą stracić wszystkie oszczędności. Alarmujemy, trzeba uważać na jeden mały błąd Źródło: unsplash.com Glenn Carstens-Peters

Można stracić wszystkie pieniądze. Klienci dużego polskiego banku muszą być teraz bardzo ostrożni, wystarczy popełnić jeden mały, ale bardzo znaczący błąd, by zostać bez jakichkolwiek oszczędności. Ważne informacje w tej sprawie obiegły media.

Pieniądze klientów jednego z największych banków w Polsce mogą być zagrożone. Niestety, oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby na pozbawienie konsumentów ich oszczędności z kont bankowych. Klienci właśnie otrzymali oficjalne ostrzeżenie od banku.

Klienci dużego polskiego banku muszą uważać. Przez jeden błąd mogą stracić wszystkie pieniądze 

Portal Dobre Programy.pl alarmuje klientów Getin Bank o grasujących w sieci oszustach. Jak możemy się dowiedzieć, cyberprzestępcy najpierw tworzą strony do złudzenia przypominającą prawdziwą internetową witrynę wspomnianego banku, a następnie wykupują reklamy w Google. Dzięki temu, gdy przeciętny Kowalski wpisze w wyszukiwarkę hasło zawierające nazwę banku, pierwsze co ujrzy na stronie, chociaż oznaczone jako "Reklama", będzie to witryna oszustów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ryzyko kliknięcia w witrynę oszustów jest o tyle większe, że od pewnego czasy Google, po wpisaniu danej frazy, zamiast jako pierwsze wyświetlać właściwe strony, najwyżej na liście wyszukiwania wyświetla reklamę. Większość osób nie zwraca na to uwagi i bez zastanowienia wchodzi w pierwszy odnośnik. Takim to sposobem można w kilka sekund wpaść w sidła cyberprzestępców i stracić wszystkie oszczędności. W jaki sposób działają złodzieje? 

Po wejściu w fałszywą, ale do złudzenia przypominającą prawdziwą witrynę Getin Bank, klient zupełnie tak, jak zawsze, zauważy pole do wpisania loginu oraz hasła. Po ich wpisaniu otrzyma komunikat "Poczekaj aż Twój komputer zostanie zidentyfikowany. Może to potrwać trochę czasu...". W tym właśnie czasie działają oszuści, który w sprytny sposób pozyskują niezbędne dane. Co więcej, by nie wzbudzić podejrzeń klienta, cyberprzestępcy odwzorowują witrynę w każdym celu, także zamieszczając informację przestrzegającą przed oszustami. 

Portal Dobre Programy.pl skontaktował się z Getin Bank, prosząc o zabranie stanowiska w tej sprawie. Bank przyznał, że takie działania oszustów są im dobrze znane oraz, że odpowiednie działania już zostały podjęte. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po wieści o zarażeniu Małysza nagle pojawiło się oficjalne oświadczenie. Chodzi o Kamila Stocha

2. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

- Jako instytucja zaufania publicznego prowadzimy regularne działania edukujące naszych Klientów o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Przykładowo, stale przypominamy Klientom, aby przed zalogowaniem na stronę upewnili się, że połączenie jest szyfrowane - informuje biuro prasowe Getin Bank w Polsce w nadesłanej odpowiedzi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  3. Dopiero teraz Rozenek ujawniła szczegóły trzeciego porodu. Porażające komplikacje, tylko najbliżsi wiedzieli
  4. Nastolatkowie znaleźli na plaży porzuconą walizkę. Zajrzeli do środka i natychmiast chwycili telefony, do sieci trafiło porażające nagranie
  5. Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane
  6. Wspaniała wiadomość dla wielu Polek. Dzięki rozporządzeniu ZUS mogą dostać ogromne pieniądze

Źródło: Dobre Programy 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News