pieniądze Polacy
Publicdomainpictures ag gaj
Joanna Szwalikowska - 22 Września 2020

Miliony Polaków dostaną 7000+. Jest jednak jeden haczyk

Miliony Polaków mogą otrzymać pieniądze określone jako 7000+. Wszyscy powinni jednak wiedzieć, że jest pewien haczyk. Pod jakim warunkiem będzie można je otrzymać? Co trzeba zrobić oraz co najważniejsze - kiedy zobaczymy je na swoich kontach?

15 milionów Polaków otrzyma pieniądze w ramach 7000+. Ci, którzy nie mieli dotychczas możliwości dokonać jednego ważnego wyboru, będą mieli taką szansę w przyszłości. Niestety, jak zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, pojawił się pewien haczyk.

Stanisława CelińskaSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziłaCzytaj dalej

Miliony Polaków otrzyma pieniądze w ramach 7000+. Niestety jest haczyk

Aż 15 milionów Polaków nie miało do tej pory możliwości dokonania wyboru na temat tego czy zebrane środki z OFE zostawić w IKE, czy przelać do ZUS. Jakiegokolwiek wyboru byśmy nie podjęli, na nasze konta ma wrócić ok. 7,1 tysiąca złotych. Będzie to jednak zbieg księgowy, ponieważ na razie nie będziemy mogli zobaczyć pieniędzy. Poprzez opóźnienie w likwidacji OFE związane z pandemią koronawirusa, każdy stracił już ok. 3 tysiące złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

Według doniesień serwisu money.pl data wprowadzenia reformy wciąż pozostaje do rozstrzygnięcia, jednak projekt ma trafić do Sejmu w ciągu najbliższych tygodni. Przekształcenie kont OFE w konta w ZUS lub IKE w tym momencie byłoby bardzo kosztownym procesem, z powodu dołującej giełdy. Poprzez spadki akcji w trakcie epidemii, nasze oszczędności nieco straciły na wartości. Z zapowiadanych 10 tysięcy złotych zrobiło się niewiele ponad 7 tys. zł.

Środki z OFE do Indywidualnych Kont Emerytalnych mają trafić bez naszego udziału. Dużą zaletą jest to, że mogą one być dziedziczone, a w szczególnych okolicznościach wypłacone przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Po złożeniu specjalnego oświadczenia mogą zasilić nasze konta w ZUS. W takim przypadku podatek zapłacimy dopiero w momencie wypłaty emerytury. Pieniądze będą się liczyły przy wyliczaniu podstawy emerytury, jednak podobnie jak emerytura z ZUS, nie będą mogły być dziedziczone.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu roi się od służb, trwa niebezpieczna walka z czasem. Tragiczne wydarzenia na zachodzie Polski

2. W sieci pojawiły się porażające zdjęcia z polskiego szpitala. Media ujawniły całą prawdę

3. Wielkie gratulacje dla małżonki Roberta Janowskiego. Ukochany gwiazdor podzielił się radosną nowiną

Pierwotnie oświadczenia dotyczące chęci przeniesienia środków do ZUS, mieliśmy złożyć do 1 sierpnia 2019 roku. Z kolei w styczniu 2020 OFE miało zostać ostatecznie przekształcone w OFE. Kolejny termin, 1 czerwca 2020 roku również przepadł w związku z pandemią koronawirusa. By określić nowe daty, potrzebny jest projekt. Według serwisu money.pl, najprawdopodobniejszym terminem będzie 1 czerwca 2021 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  2. Ronaldinho może trafić do Ekstraklasy. Szalony plan brazylijskiego menadżera
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Fakt, Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News