Prezydent oficjalnie potwierdził, od jutra Polacy mogą dostać nawet 6000 zł od państwa. Nie każdemu się należą

Prezydent oficjalnie potwierdził, od jutra Polacy mogą dostać nawet 6000 zł od państwa. Nie każdemu się należą Źródło: pikio

Pieniądze w kwocie 6000 zł otrzymają tylko niektórzy Polacy. Już od jutra zacznie się realizacja pierwszych przelewów. Andrzej Duda oficjalnie poinformował, że wszystko jest już przygotowane i z powodzeniem można rozpocząć działania w tym zakresie.

Polacy otrzymają pieniądze - jednak nie wszyscy. Andrzej Duda wyszczególnił, kto może liczyć na przelew w kwocie nawet do 6000 zł. Taka pomoc w obliczu aktualnej sytuacji na pewno się przyda.

Pieniądze nie będą dla każdego - wiemy, kto może je otrzymać

Andrzej Duda czynnie uczestniczył w dzisiejszym posiedzeniu małopolskiego zespołu zarządzania kryzysowego. Sytuacja w rejonie jest bardzo poważna - wiatr, grad i deszcze skutkują ogromnymi, niepoliczalnymi wręcz szkodami. Wiele miejscowości walczy z przykrymi konsekwencjami, niepokojące jest to, że wiele domostw zostało zalanych lub w inny sposób uszkodzonych. Andrzej Duda w porozumieniu z wojewodą małopolskim postanowił pomóc.

- Zaraz będzie szacowanie szkód. Wojewoda zapewnił, że już wszystko tak zorganizował, aby od poniedziałku pierwsze wsparcie pomocowe mogło być wnioskowane i dysponowane. Urząd pana wojewody jest do tego przygotowany, żeby dosłownie od jutra wypłata tych pierwszych pieniędzy do 6000 zł w przypadku zalania budynków, żeby już mogła być realizowana - powiedział publicznie Andrzej Duda po niedzielnym posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Wojsko w gotowości, mobilizacja wszystkich sił

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent po spotkaniu z zespołem zarządzania kryzysowego zapowiedział także, że woda pitna będzie dowożona beczkowozami w miejsca najbardziej dotknięte powodziami, a zasilanie energii elektrycznej będzie zabezpieczone. Andrzej Duda poinformował, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, jednak niestety dalsze opady nie są wykluczone. Wiadomo też, że Minister Obrony Narodowej zezwolił na działanie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wojsk inżynieryjnych na podtopionych i zalanych terenach.

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz przekazał wstrząsającą wiadomość. Ma koronawirusa, wydał smutne oświadczenie

2. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje

- Spodziewane są dalsze opady. Pan wojewoda zapewnia, że zapasy powodziowe są w dostatecznej ilości i są dostępne dla starostów. Magazyn powodziowy jest czynny i starostowie mogą brać na bieżąco potrzebne im środki. Straż również zapewnia, że radzi sobie z sytuacją i raczej nie będzie potrzebne im zewnętrzne wsparcie - mówił Andrzej Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gotujesz zupę pomidorową na rosole z udek z kurczaka? Nie zapominaj o triku naszych babć, nadaje cudownego smaku
  2. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie
  3. Niewyobrażalna tragedia w polskim mieście. 10 ofiar, trwa dramatyczna akcja służb
  4. Redemptoryści przekazali wiadomość o śmierci, choroba zaatakowała nagle. Po zainfekowaniu na wieczną wartę odszedł ojciec Rzepiela
  5. Najlepszy i niezawodny sposób na sprawdzenie, czy grzyb jest robaczywy. Już nigdy się nie pomylisz
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Polsat News, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News