Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile

Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile Źródło: Pixabay / gosiak1980

Pieniądze pojawią się w portfelach Polek już w przyszłym roku. Tysiące emerytek może liczyć na sporą podwyżkę świadczenia, podano dokładną kwotę.

Pieniądze z planowanej podwyżki zasilą domowe budżety wielu polskich rodzin. Znaczny wzrost emerytur nastąpi już w przyszłym roku, podano dokładne kwoty. Dobre wieści cieszą tysiące obywatelek, z niecierpliwością oczekują wypłaty podwyższonego świadczenia.

Pieniądze zasilą portfele wielu Polek już w przyszłym roku

Pojawiły się dobre informacje dla emerytek, pobierających tak zwaną "emeryturę matczyną" w pełnej wysokości. Od 2020 roku zapowiedziano znaczne podwyższenie świadczenia. Wyższe kwoty wypłacane będą od 1 marca przyszłego roku. 

Matczyna emerytura wypłacana jest w wysokości minimalnego świadczenia i przysługuje kobietom, które wychowały co najmniej czworo dzieci, a pomimo przekroczenia wieku emerytalnego nie dostają standardowej emerytury, bo jej nie wypracowały. To ma być dla nich wynagrodzenie za wieloletnią pracę w domu przy wychowaniu dzieci. Aktualnie takich osób jest w Polsce około 20 tysięcy. To właśnie one mogą liczyć na zapowiedzianą podwyżkę.

Pobierający rodzicielskie świadczenie uzupełniające od marca dostaną na rękę o 82 złote więcej. Kwota minimalna wzrośnie z 943 złotych do 1025 złotych.

– To bardzo dobra wiadomość. Matczyna emerytura bardzo mi pomogła. Dopóki jej nie dostawałam, musieliśmy utrzymać się tylko z emerytury męża – powiedziała dziennikarzom "Faktu" 66-letnia Maria Sędera z Żor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze trafią do kobiet, które wychowały minimum czworo dzieci i nie wypracowały standardowego świadczenia

W przypadku, kiedy kobieta ma emeryturę, ale niższą niż minimalne świadczenie, dostaje wyrównanie do obowiązującej kwoty. Takich osób w Polsce jest ponad 33 tysiące. Im również przysługuje zapowiedziana podwyżka, jednak będzie ona niższa. Łącznie z wypłacanym wcześniej świadczeniem, ich emerytura nie będzie mogła przekraczać 1025 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1.Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

Matczyne emerytury wypłacane jest przez ZUS od marca, a odbiorcami są głównie kobiety, choć w gronie około 52 tysięcy świadczeniobiorców znajduje się kilkudziesięciu mężczyzn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. 45 tys. Polaków z wyższymi ratami. Stawki urosną nawet o połowę
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News