Pieniądze emerytura
Pixabay/useche70
Irmina Jach - 19 Maja 2020

Możesz dostać dodatkowo nawet 4000 złotych z ZUS-u, jeśli spełniasz określone warunki. Nie każdy się załapie

Pieniądze dla emerytów uwzględnione są w zapisach tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd. Wyrównanie może potroić majową wypłatę świadczenia emerytalnego. Wystarczy złożyć prosty wniosek.

Tarcza antykryzysowa jest pakietem rozwiązań przygotowanym przez rząd w celu ustabilizowania polskiej gospodarki w dobie koronawirusa. Szacowana wartość finansowa tarczy ma wynieść ponad 312 mld zł. Pakiet obejmuje nie tylko przedsiębiorców, których firmy znajdują się w niekorzystnej sytuacji finansowej. O pomoc mogą starać się także emeryci. Czeka na nich nawet 4000 zł.

Kinga Rusin przypadkowo udostępniła nagranie.Telefon wszystko filmował, a Kinga Rusin o niczym nie miała pojęcia. Do sieci wyciekło nagranieCzytaj dalej

Pieniądze dla emerytów

Zapis tarczy antykryzysowej obejmuje seniorów, którzy z powodu panującej epidemii nie złożyli wniosku o emeryturę lub przeliczenie świadczenia. Powodem był fakt, że przez kilka tygodni oddziały ZUS nie przyjmowały w swoich oddziałach osób starszych. Po złożeniu odpowiedniego wniosku o świadczenie emerytalne, możliwe będzie uzyskanie wyrównania wypłaty nawet do dwóch miesięcy wstecz (jeśli na dzień 1 marca spełnione zostały warunki konieczne do pobierania emerytury).

Zakładając, że przeciętna emerytura wypłacana w tym momencie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosi ok. 2000 zł brutto, wraz z pierwszą wypłatą emerytury po rozpatrzeniu wniosku - w maju - można uzyskać wypłatę z wyrównaniem za poprzednie miesiące, a więc wyższą o 4000 zł brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

gotowanieNie trzeba wyrzucać przypalonego garnka aluminiowego. Jest prosty trik, aby go uratować, wystarczy trochę ryżuCzytaj dalej

W podobnej sytuacji będą także seniorzy, którzy zechcą dokonać przeliczenia dotychczas otrzymywanego świadczenia. Oni również mają możliwość uzyskania wyrównania wypłat.

Jeśli po przeliczeniu wysokość świadczenia emerytalnego wzrośnie o 200 zł, w maju wypłacona suma będzie wyższa o dodatkowe 400 zł wyrównania.

Pieniądze można uzyskać w prosty sposób. Zmiana prawa ma na celu ochronę zdrowia i życia seniorów. Urzędowi zależy na tym, by emeryci nie spieszyli się ze składaniem wniosków. Należy jednak pamiętać, że jeśli odpowiednie wnioski zostaną złożone do 30 dni po zakończeniu stanu epidemii, wypłaty emerytur i rent będą odbywały się na korzystniejszych dla seniora zasadach. Żeby uzyskać wyrównanie, trzeba zadbać o dostarczenie do ZUS-u odpowiedniego oświadczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Zwłaszcza córka bardzo przeżywa pożegnanie, został jej tylko jeden koń

2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani

Jak wypełnić oświadczenie?

Oświadczenie można znaleźć na stronie internetowej lub w lokalnych placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niezbędne będzie podanie odpowiednich danych osobowych i określenie rodzaju świadczenia. Oświadczenie wraz z wnioskiem należy dostarczyć do ZUS-u.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje wybitna reżyserka. Lekarze byli bezsilni
  3. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  4. Wiadomo, jaki był sekret figury księżnej Diany. Stosowała dietę, kucharz wszystko ujawnił
  5. Pielęgniarka cały dzień chodziła w maseczce i ignorowała ból. Niedługo potem sama trafiła na ostry dyżur
  6. Władysław Hańcza zostawił żonę z niebywałego powodu. Najbardziej jednak dziwi, co miał zrobić potem
  7. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach


Kasia Cichopek fani są zaskoczeniKasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonieCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News