Pieniądze dla emerytów
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 18 Października 2020

Fantastyczne informacje dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, ogromne zaskoczenie

Pieniądze dla emerytów będą wyższe, niż pierwotnie zapowiadano. Fantastyczne wiadomości dla polskich seniorów obiegły krajowe media. Dane wskazują, że już niedługo wielu Polaków dostanie dodatkowe pieniądze.

Pieniądze dla seniorów będą wyższe, niż początkowo przewidywał polski rząd, tak wynika z najnowszych danych. Waloryzacja emerytur w 2021 roku zaskoczy wielu Polaków. Jak przekazał portal 'Super Express", w marcu przyszłego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci emerytom zaskakującą podwyżkę.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Pieniądze na emerytury będą wyższe, niż pierwotnie zakładano

Jak przekazał portal "Super Express", waloryzacja rent i emerytur w 2021 roku może być wyższa, niż pierwotnie przewidywał polski rząd. Inflacja jest jednym z bazowych czynników wyliczania corocznego wzrostu emerytur, wraz z wzrostem kosztów życia Polaków, rośnie też kwota świadczenia emerytalnego.

- Według ostatnich danych GUS podwyżki cen w ujęciu miesięcznym zgadzałyby się z inflacją, jaką zaplanował rząd PiS za rok 2020. Jednak statystyki za pierwsze trzy kwartały bieżącego roku są już inne - tu inflacja, rok do roku, wynosi nie 3,3 proc., ale aż 3,6 proc. i to sprawia, że emerytury mogą być jeszcze wyższe! Jeżeli bowiem takie tempo utrzymałoby się w ujęciu całego roku, waloryzacja rent i emerytur 2021 wyniesie aż 4,14 proc. - przekazał portal "Super Express".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Oznacza to, że emeryt, który otrzymuje najniższą krajową emeryturę, czyli aktualnie świadczenie w kwocie 1200 złotych brutto, podczas waloryzacji w 2021 roku dostałby o 50 złotych więcej, o ile rząd nie podejmie decyzji o wprowadzeniu waloryzacji kwotowo-procentowej z wyższą, minimalną podwyżką dla najmniej zarabiających emerytów. Średnia emerytura, która wynosi obecnie ok. 2500 złotych brutto wzrosłyby o ponad 100 złotych. Nie są to jednak oficjalne wyliczenia, a jedynie prognozy bazujące na obecnie dostępnych danych z GUS. Na pełne dane inflacji za rok 2020 trzeba poczekać do początku 2021 roku, dopiero wtedy będzie można wyliczyć ostateczne kwoty następnej waloryzacji rent i emerytur.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski polityk. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”

3.Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Warto przypomnieć jednak, że każdy emeryt w przyszłym roku dostanie również tzw. trzynastkę czyli dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości kwoty minimalnej emerytury, a także zapowiadaną przez krajowe władze "czternastkę".

Najlepsze newsy dnia:

  1. W swojej kuchni znajdziesz produkt, dzięki któremu Twoje pranie będzie białe i pachnące. Za klika złotych, a efekt jak z pralni chemicznej
  2. Dawid Kubacki przekazał wspaniałą nowinę. Skoczek zostanie ojcem, znamy płeć dziecka
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. W PlayStation 5 będzie funkcja, której nie da się wyłączyć. Niepokojąca propozycja Sony, chodzi o chat głosowy
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News