Pieniądze, rodziny
pixabay.com Arcaion
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Rodziny zapłacą ponad 200 zł, osoby samotne o wiele mniej. Nieodwracalna decyzja już zapadła

Niemałe pieniądze, bo aż po ponad 200 złotych, już niebawem zapłacą polskie rodziny. Osoby samotne mogą nieco odetchnąć z ulgą, bo dla nich opłata będzie o wiele mniejsza. Decyzja jednak już zapadła, nie ma odwrotu.

Jak zaoszczędzić pieniądze, gdy opłat ciągle przybywa albo wzrastają te, które już uiszczamy? To pytanie zadaje sobie niemal każdy Polak. Satysfakcjonująca odpowiedź jednak wciąż się nie pojawiła, a w zamian za to pojawiły się informacje o kolejnych kwotach, które już niebawem uszczuplą budżet mieszkańców. Warto wiedzieć, szykuje się kolosalna zmiana.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

200 zł od rodzin, znaczniej mniej od osób samotnych. Na co pójdą te pieniądze?

Jak donosi Interia, już w grudniu w Warszawie znacząco zmienią się opłaty za śmieci, niestety, na niekorzyść Polaków. Radni stołecznego miasta zadecydowali, że taniej będzie dla osób mieszkających samotnie, ale już np. dla czteroosobowej rodziny. Mieszkający w Warszawie będą płacić za śmieci według zużycia wody - 12,73 zł za 1 m sześc. zużytej wody miesięcznie. Zmiana dotyczy zarówno domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, jak i lokali niezamieszkałych w zabudowie mieszanej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Podstawą miesięcznej opłaty będzie średnie zużycie wody z sześciu kolejnych miesięcy z ostatniego roku. Nie będzie jednak uwzględniona woda bezpowrotnie zużyta, czyli ta, która np. służy do podlewania ogródka (wg wskazania podlicznika). Pod uwagę będzie brana jedynie woda wykorzystywana na tzw. cele bytowe, czyli to, co wypływa z kranu i trafia do kanalizacji - informuje Interia.

Z jakimi więc opłatami mieszkańcy będą musieli się pogodzić? Z doniesień serwisu wynika, że przy założeniu, że średnie zużycie miesięczne wody na osobę to 2,5 m sześc., opłata dla osoby mieszkającej samotnie wyniesie 31,82 zł. Nieco inny, zapewne mniej zadawalający, rachunek otrzymają rodziny, np. pięcioosobowe - dla nich przy takim założeniu przewiduje się opłatę w wysokości 159,10 zł. Kolejny scenariusz przedstawiany przez Interię zakłada, że przy zużyciu 4 m sześc. wody w miesiącu, jedna osoba zapłaci 50,92 zł, a rodzina - 203,68 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

- Obecnie proponowane rozwiązanie będzie oznaczało, że każdy z mieszkańców zapłaci za odpady dokładnie tyle, ile zużywa wody - wyjaśniał wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwyca
  2. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News