Ważne zmiany w przelewach bankowych już od dziś. Polacy mogą się cieszyć, więcej pieniędzy zostanie w kieszeni

Ważne zmiany w przelewach bankowych już od dziś. Polacy mogą się cieszyć, więcej pieniędzy zostanie w kieszeni Źródło: Pexels.com

Pieniądze wydawane na płatności transgraniczne nigdy nie były tańsze. Dzięki wprowadzeniu nowej dyrektywy Unii Europejskiej, miliony Polaków będą mogły korzystać z o wiele łatwiejszego i korzystniejszego ekonomicznie transferowania gotówki do krajów członkowskich UE. Ta informacja ucieszy turystów, ale także konsumentów i przedsiębiorstwa.

Pieniądze wydawane poza granicami Polski nie będą już tak dużym problemem. Wiele osób pochodzących z Polski ma wielkie problemy w związku z transferowaniem środków pieniężnych do krajów wspólnoty europejskiej. W myśl przyjętego dzisiaj prawa, regulacje krzywdzące kraje niebędące w strefie euro znikną. A wszystko przez europejską ustawę o płatnościach transgranicznych.

Więcej pieniędzy w polskim portfelu. Świetna decyzja Unii Europejskiej

Dzięki wprowadzonemu dzisiaj prawu, wszyscy, którzy chcieliby wydać pieniądze, chociażby w zagranicznym sklepie internetowym będą zwolnieni z opłat związanych z przeliczaniem euro na złotówki. Ta innowacyjna ustawa jest ważna dla wszystkich państw, które nie zdecydowały się na wprowadzenie Euro jako waluty, a mowa tutaj o Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Węgrach Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Rumunii i Szwecji.

- Przepisy te umożliwią wszystkim naszym obywatelom i przedsiębiorstwom korzystanie w równym stopniu z tanich transgranicznych płatności w euro. Jest to pozytywny i konkretny przykład tego, w jaki sposób jednolity rynek przynosi wymierne korzyści europejskim konsumentom. Na przykład rodzina w Rumunii, która chce przekazać pieniądze w walucie euro swoim dzieciom, odbywającym w Paryżu wymianę w ramach programu Erasmus, nie będzie już musiała ponosić dodatkowych kosztów, ponieważ teraz uiści taką samą opłatę, jak w przypadku krajowej transakcji w Rumunii - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Urzędnicy chwalą zmiany

Zdaniem urzędników, cieszyć się powinni także ci, którzy wysyłają pieniądze z kraju, w którym pracują do Polski. Wtedy nie będą musieli ponosić kosztów związanych z przewalutowaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zginął w wyniku poważnego wypadku, fani w żałobie

2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- W przypadku pracowników, którzy wysyłają euro z powrotem do domu, lub osób, które po prostu przelewają pieniądze między rachunkami w euro a rachunkami w walucie innej niż euro, nowe przepisy UE zagwarantują, że zostanie im więcej pieniędzy w kieszeni. Wysokie opłaty za przelewy i płatności były nieuzasadnione - powiedział Farid Alijew, lider zespołu ds. usług finansowych w Europejskiej Organizacji Konsumentów (BEUC).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

Źródło: TVN 24 BiS 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News