Nie odbieraj tych telefonów, możesz stracić mnóstwo pieniędzy. Cyberprzestępcy latem atakują najchętniej

Nie odbieraj tych telefonów, możesz stracić mnóstwo pieniędzy. Cyberprzestępcy latem atakują najchętniej Źródło: Unsplash/Bagus Hernawan

Pieniądze są szczególnie niezbędne w okresie wakacyjnym, a można je bardzo łatwo stracić przez ataki cyberprzestępców. Atakują najczęściej latem i żerują na naiwności i niewiedzy ludzi. Chroń się przed nimi.

Pieniądze szczególnie są nam potrzebne w okresie wakacyjnym, bo jak wiadomo wyjazdy wypoczynkowe wymagają odpowiednich funduszy. Właśnie w okresie letnim obserwuje się wzmożony atak cyberprzestępców, którzy w sprytny sposób usiłują oszukać ludzi. Należy się przed nimi chronić i zapamiętać, żeby nie odbierać takich telefonów.

Oszuści czyhają na nasze pieniądze 

Można łatwo stracić pieniądze przez naiwność i nierozważność. Oszuści czekają tylko na nasze nieroztropne działania i wykorzystają każdy moment słabości. Lato to czas, w którym najczęściej atakują cyberprzestępcy. 

Do swoich ataków używają zagranicznych numerów i każdy kto odbierze taki telefon może się spodziewać poważnych konsekwencji finansowych. Przez nieuwagę można w łatwy sposób stracić mnóstwo pieniędzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie odbieraj tych telefonów 

Firma specjalizująca się w pomaganiu osobom, które padły ofiarą cyberprzestępców, CyberRescue, zanotowała w letnich miesiącach wzmożoną aktywność tego typu oszustów. Zgłoszeń pojawia się coraz więcej i zwykle łączy je wspólny mianownik w postaci wykorzystania zagranicznych numerów. 

-Dzięki weryfikacji zgłoszeń naszych klientów zauważyliśmy, że najczęściej numery atakujących pochodziły z takich krajów jak Somalia, Republika Konga, Papua Nowa Gwinea, Nigeria, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar czy Uzbekistan i zaczynały się od cyfr +252, +247, +243, +675, +263 oraz +238 - wypowiedziała się przedstawicielka firmy Weronika Bartczak.

Osoba, która odbierze telefon od numeru zaczynającego się od tych kierunkowych, musi liczyć się z tym, że jej rachunek zostanie obciążony pokaźną sumą. Każda minuta połączenia do tych dalekich krajów kosztuje dużo pieniędzy. 60 sekund rozmowy z kimś kto znajduje się chociażby w Mongolii to wydatek w okolicach 13 zł. 

Dzisiaj grzeje: 1.Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"
2.Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną dostaną kolejne pieniądze

CyberRescue poinformował o przypadku, w którym ofiara musiała zapłacić aż 1500 zł w związku ze sprytnym zabiegiem oszustów, którzy zasymulowali zakończenie połączenia, a tak naprawdę dalej naliczali opłatę. Eksperci radzą, żeby w takich sytuacjach zachować szczególną ostrożność i wystrzegać się odbierania telefonów od podejrzanych numerów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Interia 

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News