Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek Źródło: pikio.pl

Większe pieniądze dla części polskich seniorów. Okazuje się, że resort rodziny ma dość ciekawe rozwiązanie dla 76 tysięcy Polaków. Jeśli wszystko pójdzie po myśli rządu, Polki i Polacy będą mogli liczyć na podwyżkę. Wystarczy spełnić tylko jeden, formalny warunek.

Pieniądze, które dostają emeryci, są nie od dziś tematem budzącym wielkie dyskusje wśród polskiej opinii publicznej. Wszystko przez pewne obietnice Prawa i Sprawiedliwości, które zakładają wprowadzenie dodatkowych świadczeń. Nie jest to jednak pierwszy problem, z którym rząd musi się uporać. Większą zagwozdkę stanowią osoby urodzone w 1953 roku, które odeszły na wcześniejszą emeryturę. W myśl nowelizacji przepisów z 2013 roku wszyscy Polacy, którzy zdecydowali się na odejście z pracy wcześniej i przeszli na emeryturze powszechną dostawali mniej, niż przedstawiciele innych roczników. Jak się okazuje, rząd ma pomysł jak wynagrodzić Polkom i Polakom straty finansowe.

Pieniądze dla emerytów będą większe. Sensacyjne doniesienia z rządu

Według doniesień płynących z resortu rodziny, emeryci urodzeni w 1953 roku będą mogli liczyć na wyrównanie ze strony ZUS, a także podwyżki świadczenia o całe 197 złotych. Zwrot ze strony państwa będzie wynosił jednorazowo 10 092 zł, co wynika z wyliczeń rządu.

Ta informacja bez wątpienia ucieszy wielu emerytów, którzy martwili się o to, że będą dostawać mniejsze pieniądze z tytułu potrącania przez ZUS wypłaconych już kwot.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak skorzystać z dodatkowych pieniędzy?

Aby skorzystać z wypłaty tak pokaźnej ilości pieniędzy, trzeba być osobą urodzoną w 1953 roku i należało przejść na wcześniejszą emeryturę, która była przez pewien czas mniejsza od normalnego świadczenia emerytalnego.

Dzisiaj grzeje: 1.Dziadek nie śpi od 59 lat. Gdy lekarze zobaczyli jak wygląda, prawie zemdleli
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Kolejnym obwarowaniem jest kwestia prawna. Ponoć na rozwiązanie proponowane przez PiS nie chce się zgodzić Senat, który ma własny pomysł na rozwiązanie problemu. Sprawa jest bardzo problematyczna, przez co wszyscy emeryci będą musieli poczekać jeszcze trochę na wypłatę większego świadczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mógł je mieć Tomasz Lis. 8 objawów ostrzegających 24 godziny przed udarem
  4. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News