Pieniądze
pixabay.com pasja1000
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja

Pieniądze w kwocie nawet 4000 zł - taka jest propozycja PSL dla konkretnej grupy Polaków. Szef partii jest zdeterminowany, aby pomysł urzeczywistnić. Wystosował oficjalny list do premiera, w którym przedstawił wszelkie szczegóły swojej propozycji.

Pieniądze w postaci świadczenia jako renta miałaby otrzymać niewielka, lecz konkretna grupa Polaków. Zależy na tym Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

Władysław Kosiniak-Kamysz apelował do premiera

4000 zł otrzymałaby ścisła, niewielka grupa Polaków. Byłoby to zadośćuczynienie w formie renty za śmierć ich bliskich. Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na to, że przez koronawirusa umierają obywatele, w tym m.in. pracownicy służby zdrowia. Rodziny powinny otrzymać takie pieniądze, ponieważ ich bliscy zapłacili najwyższą cenę za ratowanie ludzkiego życia. W projekcie uwzględniono krewnych zmarłych lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych czy fizjoterapeutów.

Lech WałęsaLech Wałęsa stanął przed trudną decyzją. Rozważa podjęcie dodatkowej pracyCzytaj dalej

- Zwracam się z prośbą do Pana Premiera o poparcie poselskiego projektu ustawy dotyczącego przyznania renty specjalnej. Powyższe świadczenie przysługiwałoby członkom rodzinny zmarłych medyków w wysokości 4.000 PLN dla każdej uprawnionej osoby. Śmierć zawsze pozostaje tragedią, z którą trudno się pogodzić, niemniej jednak możemy wykonać symboliczny gest dla pogrążonych w żałobie członków rodzin. Wsparcie finansowe stanowiłoby element podziękowania za ratowanie życia innych osób, szczególnie w tak trudnym okresie pandemii - napisał w liście do premiera Mateusza Morawieckiego szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pieniądze mogłyby trafić nawet do 20 rodzin

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Gołota - zdjęcieMariola Gołota pokazała najnowsze zdjęcie męża. Nie przypomina siebie, wygląd Andrzeja zaskoczył fanówCzytaj dalej

Szef PSL zdradził także, że przygotował projekt ustawy, który trafił już do laski marszałkowskiej. Wiele osób uważa, że projekt nie ma szans na realizację, inni głęboko dopingują Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na tę chwilę nie wiadomo, ilu tak naprawdę pracowników służby zdrowia zmarło na skutek koronawirusa, ponieważ są wliczani do ogólnych statystyk.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

Nieoficjalnie wiadomo o 20 pracownikach służby zdrowia, którzy zostali wliczeni do 681 Polaków zmarłych na COVID-19. Wczoraj pisaliśmy m.in. o pielęgniarce z kujawsko-pomorskiego, która nie zdołała pokonać koronawirusa. Osierociła trójkę dzieci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Duży polski bank ostrzega wszystkich klientów. Wystarczy chwila, można stracić wszystkie pieniądze
  4. Dotyka głównie dzieci i ma dziwne objawy. Wraz z epidemią pojawiła się dziwna choroba w USA
  5. Zatrważające doniesienia o Weronice Książkiewicz, aktorka miała wypadek samochodowy. Zdumiewające zachowanie policjantów
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News