pieniądze ZUS dramatyczna sytuacja
Pixabay Arcaion
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Pracownik ZUS wyjawił całą prawdę o pieniądzach Polaków. Dramatyczna sytuacja

Polacy będą musieli bardzo długo zaczekać na pieniądze. Powodem takiego stanu rzeczy jest kuriozalna sytuacja. Pracownik ZUS zdradził całą prawdę.

Osoby, które liczą na to, ze otrzymają z ZUS pieniądze w ramach świadczenia, mogą się bardzo zawieść. Jak się okazuje, przez kuriozalny błąd, być może trzeba będzie na nie poczekać nawet pół roku.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Na pieniądze z ZUS trzeba będzie zaczekać nawet pół roku. Wszystko przez kuriozalny błąd

Polacy, którzy liczą na to, że w najbliższym czasie otrzymają świadczenie chorobowe lub opiekuńcze, mogą się bardzo przeliczyć i rozczarował.. Jak się okazało, przez kuriozalny błąd ZUS-u na świadczenia będzie trzeba zaczekać nawet pół roku. Pracownik ZUS zdradził, co się stało.

Otóż jak się się okazuje, ZUS nie przewidział, że czeka nas druga fala epidemii i konieczne będzie przejście na pracę zdalną. W związku z tym pracownicy nie zostali wyposażeni w potrzebny sprzęt. Efekt? Paraliż urzędu oraz ogromne opóźnienia w wypłacaniu należnych świadczeń.

ZUS w bardzo dużym stopniu odpowiada za program pomocowy dla Polaków. Obsługuje on między innymi zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci, których szkoły zostały zamknięte, a one same uczą się w trybie zdalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

ZUS odpowiada również za część tarcz antykryzysowych, a dodatkowo przez cały czas zajmuje się wypłacaniem zasiłków chorobowych - ich liczba znacznie rośnie. Niestety, sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, brakuje bowiem rąk do pracy.

- Mówimy wprost, że na zasiłek trzeba będzie czekać może nawet pół roku - zdradzili pracownicy ZUS w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Wielu pracowników ma przebywać obecnie na zwolnieniach.

Nawet kilka tysięcy pracowników przebywa na zwolnieniach chorobowych, częściowo z powodu zakażenia koronawirusem. Wiele osób obawia się również przychodzić do pracy, ze względu na związane z tym ryzyko zachorowania. Gdyby nawet chcieli oni pracować zdalnie, nie ma dla nich sprzętu. Dopiero teraz zakład zdecydował się na kupno 1200 laptopów.

Od poniedziałku 9 listopada dzieci z klas 1-3 uczą się w trybie zdalnym. W związku z tym rodzicom, którzy zajmują się pociechami w tym czasie, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Niestety, na zasiłek trzeba będzie długo zaczekać.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. „Pytanie na śniadanie” pochwaliło się, że ich gościem będzie Paweł Domagała. On sam: „Nie będzie mnie i nigdy miało nie być”

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dodatkowy zasiłek ma przysługiwać za okres od 9 do 29 listopada 2020 roku. Premier nie wykluczył jednak, że zamknięcie szkół może się przedłużyć. Wtedy zasiłek również będzie obowiązywał na odpowiednio dłuższy okres.

Dodatkowy zasiłek przysługuje rodzicom dzieci, które nie ukończyły 8 lat. Świadczenie mogą otrzymywać również ubezpieczeni opiekunowie dzieci do 16. roku życia, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, a także do 18. roku życia w przypadku orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Innpoland PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News