Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy

Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy Źródło: Pixabay/BeatriceBB

Dodatkowe pieniądze otrzyma wielu Polaków. Wszyscy pracujący, emeryci i renciści od 1 października mogą cieszyć z wyższych pensji. Wiadomo już, ile można zyskać dzięki najnowszym zmianom w podatkach.

Większe pieniądze na pewno ucieszą każdego. Od 1 października każdy, kto pracuje bądź pobiera świadczenie jako emeryt lub rencista, może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Wszystko za sprawą zmian w podatkach. Zmiany odczują również przedsiębiorcy nierozliczający się liniowo. 

Większe pieniądze, obniżka PIT

Wielka zmiana w systemie podatkowym, o której od dawna informowała partia rządząca, weszła właśnie w życie. 1 października PIT spadł z 18 do 17 proc. dla osób, które rocznie nie przekraczają 85.528 zł dochodu. Dodatkowo razem z tą zmianą wzrosną koszty uzyskania przychodu. Do tej pory było to 111,25 zł miesięcznie, teraz już 250 zł. Dzięki tym zmianom każdy Polak, który pracuje bądź pobiera emeryturę lub rentę, szybko zauważy różnicę w swojej wypłacie. 

Z obniżki PIT skorzysta każdy, kto pracuje na umowie o pracę, zleceniu, czy umowie o dzieło, emeryci i renciści, jak również osoby prowadzące własne firmy, jeżeli płacą podatek według skali. Z obniżki nie skorzystają zatem osoby, które rozliczają się 19-proc. podatkiem liniowym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W przypadku, gdy korzystamy z pomocy społecznej, pobieramy dodatek mieszkaniowy, świadczenia rodzinne bądź środki z Funduszu Alimentacyjnego, należy zachować czujność. Obniżka PIT automatycznie spowoduje, że nasz dochód się zwiększy, dlatego też niektóre osoby mogą otrzymać mniejsze wsparcie od Państwa. Warto zatem wcześniej zapoznać się jak obniżka PIT z 18 do 17 proc. wpłynie na nasz dochód. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Osoba, która zarabia najniższą krajową, czyli 2.250 zł brutto, dzięki najnowszym zmianom rocznie otrzyma o 472 zł więcej. Z kolei jeżeli nasze wynagrodzenie wynosi 4.765 zł brutto (przeciętne miesięczne wynagrodzenie w naszym kraju), to możemy już liczyć na 732 zł dodatkowo rocznie. Przykładowo osoba, która do tej pory dostawała 2.500 zł "na rękę" miesięcznie, teraz otrzyma o 50 zł więcej każdego miesiąca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu

źródło: Fakt

Następny artykuł