Masz dziecko? Mało kto o tym wie, ale można dostać ogromne sumy, trzeba zrobić jedną rzecz

Masz dziecko? Mało kto o tym wie, ale można dostać ogromne sumy, trzeba zrobić jedną rzecz Źródło: pixabay / gosiak1980

Pieniądze mogą pojawić się na Twoim koncie i wcale nie jest ciężko je zdobyć. Wystarczy, że dowiesz się jaki druk należy złożyć, żeby przyznano Ci należące się za dziecko pieniądze.

Pieniądze na dziecko po prostu Ci przysługują i możesz je zdobyć składając jeden druk poprzez internet, nie musisz więc wychodzić nawet z domu.

Prostsze, niż myślisz

Pieniądze zdobędziesz dzięki zasiłkowi opiekuńczemu, które przysługuje na dziecko. Szczególnie przyda się tym rodzicom, których pociechy nie mogą iść do szkoły i rodzic zmuszony jest zostać z nim w domu, aby zapewnić mu właściwą opiekę. W czasie, kiedy coraz bardziej realna staje się wizja masowych zamknięć szkół i przedszkoli, informacja ta może okazać się bardzo cenna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Najważniejsze jest, że jeśli podejmiemy się rezygnacji z pójścia do pracy i zostaniemy z dzieckiem w domu, dany dzień wolny nie wlicza się do przysługujących limitów. Jest to bardzo cenna informacja, która warta jest zapamiętania i sprawdzenia, czy nieuczciwy pracodawca nie chce zadziałać na naszą niekorzyść. Aby złożyć wniosek o zasiłek opiekuńczy nie trzeba nawet wychodzić z domu, więc przy obecnych trendach ograniczenia aktywności w miejscach publicznych jest to korzystna opcja. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono drugi stopień zagrożenia. Obawy są bardzo realne, BPM wydało ostrzeżenie dla Polaków

2. Dziecko zmarło we własnym łóżku. Przyczyna śmierci 2-letniej dziewczynki przestrogą dla wszystkich rodziców

Podstawą naliczania jest pensja

Wykorzystując Platformę Usług Elektronicznych ZUS należy złożyć wniosek. Można też samodzielnie udać się do placówki i tam przedstawić go w formie papierowej. Kiedy wypłatą świadczeń zajmuje się pracodawca, czyli w przypadku pracy na umowę zlecenie lub umowę o pracę, wystarczy, że złożymy formluarz Z-15A. Pieniądze, jakie otrzymamy z zasiłku opiekuńczego zależą od przeciętnej pensji z ostatnich 12 miesięcy. Wynosi on 80 procent podstawy wymiaru zasiłku i oblicza się go za każdy jeden dzień sprawowania opieki nad dzieckiem, w tym także w dni wolne od pracy. To, ile otrzymamy, obliczymy poprzez odjęcie 20 procent od ostatniej otrzymanej pensji. Pełna nazwa wniosku koniecznego do otrzymania pieniędzy to "Wniosek o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem" i jego numer to Z-15A.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  2. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach
  3. Najsilniejsze uderzenie na południu. Służby wydały komunikat, zagrożenie zdrowia i życia
  4. Sposób w jaki się całujesz zdradza o Tobie więcej niż myślisz. Ujawnia całą prawdę, nawet najbardziej skrytą
  5. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Norbert Betlejewski
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News