Pieniądze dla emerytów
unsplash.com CDC
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Dodatkowe pieniądze lada moment trafią do kieszeni emerytów? Minister zabrała głos i przekazała niezwykle pokrzepiające wieści.

Większe pieniądze dla emerytów niebawem staną się faktem? Choć jeszcze do niedawna emerytów ogarniał ogromny niepokój, wiele wskazuje na to, że szybciej niż ktokolwiek się spodziewał będą mogli odetchnąć z ulgą. Minister nie pozostawiła wątpliwości. 

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Wiemy, kiedy 

W przytaczanej przez Interię rozmowie PAP minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zapowiedziała podwyżki dla emerytów. Jak zaznaczyła, projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach został już przygotowany i zakłada, że w roku 2021 świadczenia mają wzrosnąć o wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej niż o kwotę 50 złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Interia z kolei zaznacza, że na dzień dzisiejszy prognozowany wskaźnik waloryzacji wynosi 103,84%, a rzeczywisty wskaźnik znany będzie dopiero po podaniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego realnych wartości inflacji i wzrostu wynagrodzeń w 2020 roku, czyli jak zapowiedziała minister, w lutym 2021.

- Sytuacja w kraju w związku z pandemią jest wyjątkowa, dodatkowo przyszłoroczny wskaźnik waloryzacji emerytur i rent będzie znany dopiero w lutym 2021 r. - wyjaśniła PAP minister rodziny i polityki społecznej. 

- W związku z tym w naszym projekcie przewidujemy rozwiązanie na wypadek, gdyby ten ogłoszony w lutym przyszłego roku wskaźnik waloryzacji okazał się wyższy niż 104,16 proc., który to wskaźnik zapewnia, przy świadczeniach najniższych, wzrost o gwarantowaną kwotę 50 zł - dodała. 

Z przytaczanych przez serwis informacji wynika, że zgodnie z projektem MRiPS, "najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne mają być podniesione do 1250 złotych, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - do 937,50 złotych".

Na dzień dzisiejszy minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna oraz renta socjalna równe są kwocie 1200 złotych brutto, a renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 900 złotych brutto. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?

Od długo wyczekiwanych przez seniorów podwyżek dzieli już tylko kilka miesięcy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła na ławce w parku samotnego pitbulla. Podeszła bliżej i prawie się popłakała
  2. Narzeczona Artura Szpilki pokazała odważne fotki z sypialni. Drapieżna sesja zdjęciowa rozgrzeje każdego (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Szpitale zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia treść tajemniczego pisma
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Miliony urządzeń z systemem Android przestaną być bezpieczne. Wszystko przez wygasłe certyfikaty
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News