Pieniądze z mandatów
Pixabay.com gosiak1980
Monika Majko - 7 Października 2020

Mieszkasz w domu? Już sypią się potężne kary, nawet 5000 złotych za jedną rzecz

Pieniądze już zaczęły trafiać do kas miejskich, służby ruszyły na kontrole. Jeśli mieszkasz w domu, możesz w każdej chwili spodziewać się kontrolerów. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz, kary są bardzo dotkliwe, można zapłacić nawet 5000 tysięcy złotych.

Pieniądze popłyną z kieszeni Polaków, służby ruszyły na masowe kontrole. Kary są bardzo dotkliwe, za jedną rzecz można zapłacić nawet 5000 tysięcy złotych. Jeśli mieszkasz w domu, musisz tego pilnować, kontrolerzy już wystawili pierwsze w tym roku mandaty.

Pieniądze z pierwszych mandatów już zaczęły spływać do miejskich kas

Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy. Służby miejskie ruszyły na masowe kontrole mieszkańców domów, którzy palą w piecach. W tym roku kontrolerzy wystawili już pierwsze mandaty, za palenie śmieci.

Ewa Drzyzga, przygnębiające informacjeDoniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodzinyCzytaj dalej

Kary są wyjątkowo dotkliwe, minimalny mandat za to wykroczenie wynosi 20 zł, a maksymalny - 500 zł, jednak w wybranych przypadkach służby mogą skierować sprawę do sądu, który ma prawo orzec karę w wysokości nawet 5000 tysięcy złotych. Choć tak wysokie mandaty to w Polsce wciąż rzadkość, sądy coraz częściej wydają surowe wyroki w takich sprawach.

Za palenie śmieci w piecu można zostać surowo ukaranym

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

W zeszłym roku maksymalna kara za palenie śmieci została zasądzona pewnemu mieszkańcowi Leszna. Wysoki mandat dostał również jeden z mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którego ukarano kwotą 3 tys. zł. Dodatkowo, według polskich przepisów za "udaremnianie lub utrudnianie" kontroli w zakresie ochrony środowiska grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Jeśli do naszych drzwi zapuka kontroler, lepiej pozwolić mu na sprawdzenie naszego pieca.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Ministerstwo edukacji wydało pilne oświadczenie. Chodzi o zamknięcie szkół od 20 października

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

Pierwsze mandaty w tym roku już się posypały. W Szczecinie straż miejska sprawdziła 77 domów i nałożyła 5 mandatów. Jak przekazali lokalni funkcjonariusze, najczęściej w piecach szczecinianie spalają "płyty wiórowe, paździerzowe, resztki mebli i odpady komunalne". W Gdańsku natomiast ukarano do tej pory łącznie 10 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, oszuści rozpoczęli "masowe" działania. Atakują na wielu płaszczyznach, warto się przygotować, ostrzega PKO BP
  2. Robert Lewandowski szantażowany przez swojego menadżera? Działacz chciał wymusić na nim grube miliony
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News