Pieniądze dla Polaków
Pixabay.com gosiak1980
Monika Majko - 6 Listopada 2020

Duża grupa Polaków dostanie dodatkowo 500 złotych. Pieniądze można wydać tylko w jednym celu

Pieniądze mają trafić do wielu Polaków, premier zapowiedział dodatkowe wsparcie finansowe. Będzie je można wydać na jedną rzecz.

Pieniądze już niedługo mają trafić do wielu Polaków, jednak będzie je można wydać tylko w jednym celu. Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji prasowej zapowiedział kolejny program wsparcia, duża grupa obywateli dostanie dodatkowe 500 złotych.

Pieniądze mają wspomóc nauczycieli

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę nowych obostrzeń w związku z gwałtownie wzrastającą liczbą nowych przypadków COVID-19 w naszym kraju. Decyzją rządu na tryb nauki zdalnej od najbliższego poniedziałku przechodzą również klasy 1-3.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Do tej pory w trybie zdalnym uczyli się uczniowie klas 4-8, a także szkół ponad podstawowych. Najnowsza decyzja rządu sprawia, ze polscy nauczyciele ponownie całkowicie przechodzą w tryb nauczania online. W związku z tym rząd zaproponował im program wsparcia.

Premier Morawiecki zapowiedział dopłaty dla nauczycieli w wysokości 500 złotych, które grono pedagogiczne będzie mogło wydać na zakup sprzętu, niezbędnego do pracy zdalnej. Bon dla nauczycieli nie spotkał się jednak z pozytywnym odzewem. Wiele osób uważa, że kwota wsparcia jest stanowczo zbyt niska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Nauczyciele dostaną bon na sprzęt w wysokości 500 złotych

Nauczyciel do pracy zdalnej z uczniami potrzebuje nie tylko laptopa, ale również dobrych słuchawek z mikrofonem i innych dodatków ułatwiających codzienną komunikację online. Wielu pedagogów wskazuje, że zaproponowane wsparcie w wysokości 500 złotych nie pokrywa kosztów, jakie znów będą musieli ponieść w związku z nowym trybem pracy i nie wystarczy na to, by zrefundować ich wydatki z tym związane.

– Sprzęt dla nauczyciela to internet i laptop, a komputer nie kosztuje 500 zł. Ja mam 3 laptopy i drukarkę w domu, ale kupiłam to z własnych funduszy. Do tego dochodzą słuchawki i inne rzeczy, które przydają się na bieżąco – mówi w rozmowie z wp.pl Natalia Bogdańska, nauczycielka niemieckiego.

– Jeśli nauczyciel ma kupić dobry sprzęt, na którym zadziała aplikacja Teams, czy jakikolwiek inny program online, nie ma opcji, żeby wyrobił się w 500 zł. Widziałam mema z zabawkowym laptopem dla dzieci. Tak można poszaleć – gorzko żartuje inna nauczycielka.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Nie żyje gwiazda ”Titanica” i ”Powrotu do przyszłości”. Fani są zdruzgotani, odeszła legenda

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Nauczyciele wskazują, że pieniądze z zapowiedzianego wsparcia mogłyby zostać wykorzystanie w rozsądniejszy sposób, który zapewniłby realne wsparcie dla pedagogów. Dodatkowe fundusze przekazane szkołom czy gminom, by zapewniły potrzebny sprzęt dla swoich nauczycieli, byłyby według wielu osób dużo lepszym rozwiązaniem, niż indywidualne mikrowsparcie w postaci kolejnego programu z cyklu "500 plus".

– Moim zdaniem te pieniądze powinny być przekazane szkołom lub gminom, które zakupiłby komputery do placówek, a nauczyciele mogliby je wypożyczać. Kiedy w marcu przechodziliśmy na tryb zdalny, koleżanki kupowały nowe laptopy, bo w domu miały za stare. Aby nauka przebiegała sprawnie i działały wszystkie aplikacje, musimy mieć zainstalowany system Windows 10. Większość nauczycieli pracuje w jednej szkole i nie może pozwolić sobie na to, aby nagle zakupić sobie cały sprzęt z własnych środków – dodaje Natalia Bogdańska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  3. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  4. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  5. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  6. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  7. Olbrzymia wpadka ABW. Skutki pomyłki mogą okazać się dla kontrwywiadu opłakane
  8. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News