Pieniądze trafią do kieszeni rodziców
Pixabay.com Pexels
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Rodzice wstrzymali oddech. Minister oficjalnie potwierdziła, wszystko zacznie się 9 listopada

Pieniądze, o których od pewnego czasu mówili przedstawiciele rządu, już wkrótce zasilą budżety wielu polskich rodzin. Minister nie mogła dłużej milczeć, oficjalnie potwierdziła pogłoski, które pojawiły się w sieci. Wszystko rozpocznie się już w poniedziałek, 9 listopada. Rodzice wstrzymali oddechy.

Pieniądze od rządu już wkrótce zasilą konta bankowe wielu Polaków. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną podjęto decyzje, które wiążą się z koniecznością zapewnienia rodzicom możliwości domowej opieki nad dziećmi. Informacja o powrocie zasiłku opiekuńczego została potwierdzona przez minister rodziny i polityki społecznej, Marlenę Maląg.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Pieniądze już wkrótce zasilą portfele wielu rodziców

Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna w kraju zmusiła rząd do podjęcia radykalnych decyzji. Podczas środowej konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki, ogłosił nowe obostrzenia reżimu sanitarnego, które będą obowiązywały od najbliższej soboty, 7 listopada. Niestety, stało się to, czego obawiali się rodzice.

Rząd zdecydował między innymi o rozszerzeniu nauczania zdalnego na klasy 1-3 szkół podstawowych. Do tej pory z tego rozwiązania korzystali uczniowie klas 4-8, a także młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych. Władze długo deklarowały, że chcą uniknąć trybu niestacjonarnego w przypadku najmłodszych. Niestety, stało się inaczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

W środę, 4 listopada, resort zdrowia poinformował o 24 692 nowych i potwierdzone przypadkach zakażenia. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarły kolejne 373 osoby. Mimo wprowadzonych przed tygodniem obostrzeniom, przyrost pozostał dramatycznie wysoki. Nauka w szkołach byłaby w tym momencie wyjątkowo niebezpieczna.

Rodzice pracujący zawodowo, którzy w najbliższym czasie będą musieli pozostać w domach, by zaopiekować się pociechami, mogą liczyć na pieniądze od rządu. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, zapowiedziano powrót dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

- Przywracamy dodatkowy zasiłek opiekuńczy na wcześniej obowiązujących zasadach - zapowiedziała szefowa resortu rodziny.

Dofinansowanie, według informacji przekazanych przez minister Marlenę Maląg, będzie obowiązywało przed 21 dni, począwszy od poniedziałku, 9 listopada, a skończywszy na niedzieli, 29 listopada. Tak jak wiosną będą mogli skorzystać z niego opiekunowie dzieci, które nie ukończyły ósmego roku życia.

Pieniądze otrzymają także rodzice dzieci niepełnosprawnych do lat szesnastu, rodzicom dzieci do lat osiemnastu, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz rodzicom dzieci do 24. roku życia, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Właśnie przekazali, stanie się dziś o 20. Premier odpowie na nasze każde pytanie

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego mają również ubezpieczeni rodzice lub opiekunowie osób pełnoletnich niepełnosprawnych zwolnieni od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, tak jak wiosną, będzie przyznawany w wysokości 80 procent wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy. Świadczenie nie jest wliczane do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przerażony pies prawie rok chował się pod śmietnikiem. Nie dawał się nikomu dotknąć
  2. Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Naukowcy zaobserwowali przerażające zjawisko. Czarna dziura rozerwała całą gwiazdę, nie do uwierzenia
  7. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News