Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić, NBP wydało oficjalne oświadczenie

Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić, NBP wydało oficjalne oświadczenie Źródło: jarmoluk Pixabay.com

Nie wszyscy trzymamy pieniądze wyłącznie na kontach bankowych, równie wielu zwolenników ma płacenie przy pomocy gotówki i to właśnie osoby wyciągające banknoty z maszyn w całej Polsce mogą się mocno zdziwić. NBP zdecydowało się na oficjalne zabranie głosu w tej sprawie z racji rosnącego niepokoju.

Pieniądze wypłacone przez ciebie z bankomatu wyglądają, jakby świeżo opuściły drukarnię, a do tego mają tę samą serię i następujące po sobie numery? Taki stan rzeczy został ostatnio zaobserwowany przez wielu Polaków i trudno się temu nie dziwić.

Wypłacane przez ludzi pieniądze wzbudziły niepokój

Pieniądze, nawet jeśli w dobrym stanie, rzadko charakteryzują się tą sama serią oraz następującymi po sobie numerami. Ten stan rzeczy zaskoczył jednego z mieszkańców Włocławka, który wypłacając sporą kwotę, zauważył, że plik pochodzi z jednej partii. To prawdziwa rzadkość, ale jak się okazało, jego przypadek nie należał w ostatnim czasie do odosobnionych. Na całą sytuację zwrócił także uwagę poseł PO Stanisław Gawłowski, który skomentował całą sprawę na swoim Twitterze, fotografując dwa dwustuzłotowe banknoty jako dowód możliwych nieprawidłowości. Nie przebierał też w słowach pod adresem rządzących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rząd masowo drukuje pieniądze?

- Drukują! Kolejny raz, gdy wybieram pieniądze z bankomatu dostaję nowo wydrukowane z kolejnymi numerami banknoty. Dzieje się to w różnych bankomatach, różnych miastach. O co chodzi? - można przeczytać na profilu posła PO. Wirtualna Polska wysuwa tezę, jakoby poseł jednocześnie zwracał uwagę, że to ewidentny znak, że na horyzoncie niedługo pojawi się poważny kryzys, a rządzący zapychali rynek tzw. pustym pieniądzem. Głos w tej sprawie zabrał NBP i jako winowajcę wskazuje epidemię koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie powstała prezydencka ustawa dot. szkół. Ogromne zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

2.Z pozoru błahe objawy, które wymagają natychmiastowej reakcji. Nigdy ich nie lekceważcie

Polacy rzucili się do bankomatów i wypłacili ogromne pieniądze

- Osoba dokonująca wypłaty z bankomatu lub w kasie banku może otrzymać kilka banknotów o numerach kolejno po sobie następujących. Otrzymanie przez klienta nowych banknotów nie jest zdarzeniem wyjątkowym i wynika przede wszystkim z działań NBP, mających na celu zachowanie najwyższej jakości banknotów pozostających w obiegu. [...] W związku z epidemią COVID-19, w okresie od 9 marca do 22 czerwca, zanotowano ponad 23-procentowy wzrost wartości pieniądza w obiegu. Tym samym nieunikniona jest sytuacja występowania na rynku dużej liczby banknotów nowych - przeczytać można w cytowanym przez WP oświadczeniu NBP. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jajecznica 20zł, tatar 49 zł, mięso z mizerią 59 zł. Gessler dolicza też skandaliczną, dodatkową opłatę
  2. Na jaw wyszło, czym zajmuje się Kamil Stoch w swoim domu. Z takiej strony go nie znaliśmy (FOTO)
  3. Kobieta umarła 14 dni po ślubie. Kilka dni później wdowiec przypadkiem znalazł w jej telefonie wstrząsające zdjęcie
  4. Miliony oglądały jego występy, teraz widzowie pogrążają się w żałobie. Niestety, media podały informacje o samobójstwie
  5. Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić, NBP wydało oficjalne oświadczenie
  6. Policja zajmie się sprawą Andrzeja Dudy. W sieci pojawiły się bezsprzeczne dowody

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News