Uważaj, twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie. Polska policja ostrzega kierowców przed straszną pułapką

Uważaj, twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie. Polska policja ostrzega kierowców przed straszną pułapką Źródło: pikio.pl

Pieniądze to główny powód wielu przestępstw. Policja ostrzega kierowców, że to właśnie oni stali się ostatnio głównym celem kradzieży.

Pieniądze napędzają cały świat i dają możliwość lepszego życia. Bez nich może być naprawdę trudno przetrwać. Niestety, są one również głównym motywem działania wielu przestępstw. Złodzieje wymyślają coraz sprytniejsze sposoby, aby zdobyć dobra materialne. Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem "na kolec".

Pieniądze są wykradane w bardzo sprytny sposób

Już od kilku miesięcy policja otrzymuje zgłoszenia ofiar tego sposobu dokonywania kradzieży. Sytuacja opisywana przez kierowców zawsze wyglądała tak samo. Warto się z nią zapoznać i zachować środki bezpieczeństwa podczas takiej sytuacji. Kierowca, który szedł do bankomatu po pieniądze, po powrocie do auta, zauważał, że w jego oponie nie ma powietrza. Zaraz po kilku przejechanych metrach lub po powrocie do auta, wysiadał, aby sprawdzić stan opon lub wezwać pomoc. Właśnie w tym czasie pojawiali się przestępcy. Mało kto zamyka pojazd, stojąc obok niego. Z kabin ginęły portfele, nesesery czy torebki z niedawno wyciągniętymi pieniędzmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Policja zatrzymała sprawców

Dzięki współpracy kępińskich oraz leszczyńskich funkcjonariuszy udało się zatrzymać się grupę przestępców. Zatrzymano trzy osoby, wśród nich są 50-latek i dwaj 41-letni mężczyźni. Wszyscy pochodzili z Gruzji. Złodzieje wykazywali się sprytem, gdyż często zmieniali samochody, którymi się poruszali. Co więcej, rabowali w różnych miejscach, oddalonych od siebie. W jednym z takich miejsc znaleziono specjalnie przygotowane kolce służące do przebijania opon. Za te kradzieże złodzieje mogą dostać wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Policja apeluje do kierowców, aby zawsze zamykać samochód. Szczególnie kiedy wracają z miejsc, które świadczą o posiadaniu przez nich pieniędzy, np. centrach handlowych, bankach.

uploaded

Fot. policja.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka
  3. Mąż strasznie upokorzył żonę podczas mowy pogrzebowej. Umarła na zabójczy nowotwór
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie   
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

źródło: wp

Następny artykuł