Polacy odzyskają swoje pieniądze dopiero za kilka tygodni. Wicepremier nie ma żadnych złudzeń

Polacy odzyskają swoje pieniądze dopiero za kilka tygodni. Wicepremier nie ma żadnych złudzeń Źródło: Jan Bielecki East News

Pieniądze, na których zwrot czeka wielu Polaków, trafią do ich kieszeni dopiero za kilka tygodni. Wicepremier, Jadwiga Emilewicz, nie pozostawiła żadnych złudzeń. Rodacy nie mogą liczyć na wcześniejsze odzyskanie funduszy. Dla wielu osób wiąże się to z poważnymi problemami. Niestety, nie mają innego wyjścia - muszą czekać.

Pieniądze, które Polacy utracili na skutek panującej pandemii koronawirusa, nie zostaną im zwrócone jeszcze przez kilka tygodni. Wicepremier Jadwiga Emilewicz postanowiła zabrać głos w tej kontrowersyjnej sprawie. Jej słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Wiele osób będzie zawiedzionych.

Pieniądze trafią do kieszeni Polaków dopiero za kilka tygodni

Pieniądze, które Polacy zainwestowali w wycieczki zagraniczne w najbliższym czasie nie wrócą do ich kieszeni. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany urlopowe wielu rodaków. Nie brakuje osób, które z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem planowali odpoczynek poza granicami kraju. Z uwagi na zamknięte granice i odwołane loty międzynarodowe, nie mogli zrealizować swoich zamierzeń. Firmy turystyczne czekały ze zwrotem na decyzję rządzących. Jadwiga Emilewicz poinformowała, że Fundusz Zwrotów został przyjęty przez Sejm. Teraz wszystko w rękach Senatu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Fundusz Zwrotów został przyjęty przez Sejm, mamy nadzieję, że Senat będzie bardzo szybko procedował, tak że firmy turystyczne będą mogły zwracać środki turystom, klientom, którzy zakupili wycieczki jeszcze przed pandemią. Mamy nadzieję, że to nastąpi na przełomie września i października - poinformowała wicepremier.

W połowie ubiegłego miesiąca rząd uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającej kolejne rozwiązania mające na celu pomóc branży turystycznej w dobie pandemii koronawirusa. Najważniejszą kwestią są rekompensaty dla organizatorów imprez turystycznych, które zostały opłacone, ale nie odbyły się z powodu zamrożenia gospodarki. Zgodnie z najnowszymi zasadami, organizator ma prawo do złożenia wniosku o udzielenie wypłaty za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Będzie miał obowiązek dołączenia do niego wykazu umów, od których odstąpili klienci.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem
2. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych

Ustawa zakłada, że stosowny wniosek będzie składał także podróżny. Weryfikacja ma potrwać maksymalnie do czterech miesięcy. Pieniądze wpłyną na konto Polaków dwa tygodnie po pozytywnym rozpatrzeniu. Środki na wypłaty mają pochodzić z nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Zwrotów. Źródłem finansowania będą środki z budżetu państwa i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Jadwiga Emilewicz przypomniała także o możliwości skorzystania z bonu turystycznego. Jego ważność upływa w marcu 2022 roku. Można go zrealizować w blisko 16 tysiącach miejsc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  3. Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków lat 70. Ogromna strata
  5. TVN naprawdę pozwolił na emisję? Oburzające sceny w popularnym programie, zapowiada się skandal

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News