Pieniądze z nowego podatku
pixabay.com FZ
Konrad Karpiuk - 1 Maja 2020

Rząd planuje wprowadzić nową opłatę. Sięgną do portfeli większości Polaków

Niedługo niemal wszyscy Polacy będą płacić niemałe pieniądze, o ile rząd ostatecznie wprowadzi nowy podatek. Dotyczy on przedmiotów, których współcześnie używa praktycznie każdy. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości czas epidemii jest odpowiednim momentem, aby wprowadzić kolejne fiskalne obciążenie dla Polaków. Część pieniędzy trafiłaby na specjalny fundusz.

Wiele wskazuje na to, że niedługo Polacy stracą pieniądze ze względu na wprowadzenie nowej opłaty. Piotr Gliński, szef resortu kultury w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził plany rządu na wprowadzenie podatku, który uderzy wszystkich po kieszeni. Argumentuje swoją decyzję tym, że w innych krajach taka opłata już funkcjonuje. Wielu osobom się to nie spodoba, kiedyś już protestowano przeciwko jego wprowadzeniu.

Rząd planuje wprowadzenie nowego podatku, każdy Polak to odczuje

Rząd chciałby prowadzić podatek reprograficzny, który uderzy we wszystkich posiadaczy smartfonów, tabletów i nośników multimedialnych. Nie tak dawno temu w TOK FM członek ZAIKS mówił o podatku w wysokości 6% od wartości danego sprzętu. Minister Gliński zdementował te informacje, ale potwierdził, że są plany jego wprowadzenia.

AdopcjaPrzyjechała do schroniska adoptować psa. Zobaczyła jednego z nich i nogi się pod nią ugięły, zaczęła płakaćCzytaj dalej

O podatku mówiono już jakiś czas temu, ale sprawa ucichła. Jednak zgodnie z ostatnimi słowami ministra kultury, wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość planuje w końcu go prowadzić. Według członka ZAIKS, w ciągu roku budżet mógłby być zasilony nawet o 300 milionów złotych. Wiadomo, na co wydane byłyby pieniądze z podatku.

Wiadomo, na co mają trafić pieniądze z nowego podatku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izabela Trojanowska zdrowieBliscy drżą z niepokoju o Izabelę Trojanowską. Chodzi o jej zdrowie, obawiają się nawrotu ciężkiej chorobyCzytaj dalej

Według szefa resortu kultury część pieniędzy z opłaty reprograficznej miałaby trafić na fundusz dla artystów. Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej, odwołano wiele wydarzeń kulturalnych, przez co przedstawiciele wolnych zawodów zostali odcięci od możliwości zarabiania pieniędzy. Zdaniem Piotra Glińskiego pandemia to najlepszy moment na wprowadzenie podatku.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe

2. Sąsiedzi ujawniają prawdę o rodzinie zaginionego Kacperka. Chce się płakać

- Polska jest jednym z ostatnich krajów w Europie, który nie ma tej opłaty. To zrozumiałe, żeby od nowych nośników technologicznych twórcy dostawali swoje tantiemy. W Polsce od lat nie jest to uregulowane - komentował Gliński dla portalu Money.pl. Jednocześnie zapewnił, że opłata będzie niższa niż 6%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jakie choroby są przeciwwskazaniem do zrobienia prawa jazdy? Warto je znać przed rozpoczęciem kursu
  2. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  3. "Nowy początek" żony Pawła Królikowskiego. Wyznała, jak wygląda jej życie bez męża, wzruszające
  4. TVP przekazało smutne informacje. Nie żyje ceniony Polak, był oddany katastrofie smoleńskiej
  5. Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze
  6. Najlepsze na świecie ciasto "skubaniec" zrobisz w 30 minut. Jest kruche, z bezą i owocami

Ciasto bez pieczenia zrobisz w kilka minutAksamitne ciasto czekoladowe bez pieczenia zrobisz w kilka minut. Smakuje, jak z ekskluzywnej cukierni, palce lizaćCzytaj dalej

Źródło: Radiozet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News