Polska pielęgniarka ujawniła gorzką prawdę. Przed wejściem do szpitala musi robić upokarzającą rzecz, hańba

Polska pielęgniarka ujawniła gorzką prawdę. Przed wejściem do szpitala musi robić upokarzającą rzecz, hańba Źródło: Pixabay.com tpsdave

Pielęgniarka pracująca w polskim szpitalu ujawniła gorzką prawdę. Kobieta codziennie naraża swoje życie i zdrowie dla innych, jej wyznanie jest szokujące.

Pielęgniarka na co dzień pracuje w szpitalu w dużym polskim mieście, jest na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa, która paraliżuje cały świat. Kobieta zdecydowała się ujawnić całą prawdę - to szokujące, że codziennie musi to robić.

Pielęgniarka wyznała prawdę, jej słowa są zaskakujące

W ostatnich tygodniach służba medyczna pracuje w pocie czoła, by zapewnić wszystkim pacjentom odpowiednią opiekę i leczenie. Walka z pandemią koronawirusa, która szybko rozprzestrzenia się po całym świecie, wymaga od personelu medycznego ogromnego poświęcenia. Dlatego wyznanie pielęgniarki, która na co dzień pracuje we wrocławskim szpitalu, wywołało ogromne poruszenie w krajowych mediach.

Pielęgniarka poinformowała, że personel medyczny codziennie musi płacić za parking przy szpitalu. Choć do tej pory większość pracowników placówki docierała do pracy za pomocą komunikacji miejskiej, dla dobra pacjentów i swojego własnego bezpieczeństwa zamienili ją na transport samochodowy.

- Z każdej strony płyną podziękowania i wyrazy wdzięczności dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek i salowych, którzy z narażeniem życia walczą z koronawirusem. Tymczasem my musimy płacić za korzystanie ze szpitalnego parkingu. To jest nieetyczne - wyznała się pielęgniarka ze szpitala wojewódzkiego przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pielęgniarka uważa, że zarabianie na pracownikach służby medycznej w czasie szalejącej pandemii jest nieetyczne

Opłaty za parking są duże, codzienny postój kosztuje 20 złotych. W skali miesiąca z portfeli personelu medycznego znika około 400 złotych. To ogromne pieniądze, mające istotny wpływ na domowe budżety lekarzy, ratowników czy pielęgniarek, którzy od kilkunastu dni codziennie narażają swoje życie, walcząc o dobro pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"

2. Przepowiednie ojca Klimuszki na 2020. Kilkadziesiąt lat temu przewidział gorszą rzecz niż koronawirus?

- Trzeba zauważyć, że opłaty ryczałtowe obowiązują nieprzerwanie od grudnia 2015 roku. Spółka oceniać musi wszystkie okoliczności. Zarząd rozważy wszystkie wnioski po ich wpłynięciu i poinformuje o tym samych zainteresowanych, jednocześnie dokładając wszelkich starań, by na bieżąco pomagać całemu personelowi szpitala, jak i pacjentom w tym trudnym dla wszystkich czasie - napisał w przesłanym "Gazecie Wrocławskiej" komunikacie Łukasz Dudkowski, prezes szpitala im. Marciniaka przy ul. Traugutta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe syropy na kaszel. Od lat stosowane przez nasze babcie
  2. Juventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdora
  3. Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia
  4. Polacy masowo dostają SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzono nowe obostrzenia
  5. Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News