Niesamowita pielęgniarka zdradza, jak sytuacja wygląda od środka. Zdjęcia sprawiają, że serce pęka

Niesamowita pielęgniarka zdradza, jak sytuacja wygląda od środka. Zdjęcia sprawiają, że serce pęka Źródło: instagram alessiabonari_

Pielęgniarka pracująca w jednym z włoskich szpitali wrzuciła do sieci zdjęcie, które daje do myślenia. Młoda kobieta opisała swój punkt widzenia w związku z trwającą właśnie epidemią koronawirusa.

Pielęgniarka, zaczynając swoją pracę na pewno nie spodziewała się tego, co już niedługo ją spotka. Pomimo niebezpieczeństw, z jakimi spotyka się teraz na co dzień, nie przestaje walczyć o zdrowie swoich pacjentów. 

Pielęgniarka zdradziła swój codzienny lęk

Pielęgniarka, Alessia Bonari, pracuje w jednym ze szpitali na południowym zachodzie Toskanii. Jest co prawda na początku swojej kariery zawodowej, jednak problem z jakim obecnie się zmaga, jest nowym doświadczeniem nawet dla bardziej dostarczonych koleżanek. W opisie zdjęcia, którym podzieliła się na Instagramie, możemy przeczytać jej dramatyczny apel skierowany do zwykłych ludzi. W momencie kiedy jej znajomi i sąsiedzi panikują, gdy muszą wyjść po zakupy, ona boi się bo musi iść do pracy, gdzie ryzyko zarażenia jest dużo większe ze względu na ciągłe obcowanie z zarażonymi. W szpitalu w Grossetto, gdzie odbywa praktyki, pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Niech każdy zajmie się tym co do niego należy

Pracując w służbie zdrowia, codziennie naraża się na niebezpieczeństwo, jednak powołanie nie pozwala jej zrezygnować z niesienia pomocy innym. Pomimo wszystkich stosowanych środków bezpieczeństwa, młoda kobieta wciąż pełna jest obaw w trakcie odbywanych swich dyżurów. Nie może przestać myśleć o tym, że maseczka niewystarczająco dobrze przylega do twarzy albo, że okulary niedostatecznie chronią jej oczy. Ciągle pilnuje, aby z przyzwyczajenia nie dotknąć twarzy brudnymi rękawiczkami i nie narazić się na przeniknięcie wirusa. W dramatycznym apelu kobieta podkreśla, że chce nieść pomoc innym, jednak boli ją lekceważenie jej pracy poprzez nieprzestrzeganie restrykcji kwarantanny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zwiększa ryzyko w przypadku zakażenia koronawirusem. Nawet u młodych ludzi, lekarze ostrzegają aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Zostań w domu, nie chcę żebyś był moim pacjentem

Pielęgniarka podkreśla, jak ważna jest rola izolacji w procesie zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii. Pomimo swojego zmęczenia i fartucha, który nie należy do najwygodniejszych, Alessia stawia się do pracy i pomaga zainfekowanym. Ostrzeżenie kieruje do swoich rówieśników, którzy czas przeznaczony na kwarantanne wykorzystali na spotykania się ze znajomymi. Zwraca uwagę, że jeśli nie będą stosować się do zaleceń, to już niedługo mogą spotkać się w szpitalu. Pomimo ogromu chęci podkreśla, jak zmęczeni są wszyscy pracownicy służby zdrowia i jak wielkiego poświęcenia dokonują.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Sono i un'infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria. Ho paura anche io, ma non di andare a fare la spesa, ho paura di andare a lavoro. Ho paura perché la mascherina potrebbe non aderire bene al viso, o potrei essermi toccata accidentalmente con i guanti sporchi, o magari le lenti non mi coprono nel tutto gli occhi e qualcosa potrebbe essere passato. Sono stanca fisicamente perché i dispositivi di protezione fanno male, il camice fa sudare e una volta vestita non posso più andare in bagno o bere per sei ore. Sono stanca psicologicamente, e come me lo sono tutti i miei colleghi che da settimane si trovano nella mia stessa condizione, ma questo non ci impedirà di svolgere il nostro lavoro come abbiamo sempre fatto. Continuerò a curare e prendermi cura dei miei pazienti, perché sono fiera e innamorata del mio lavoro. Quello che chiedo a chiunque stia leggendo questo post è di non vanificare lo sforzo che stiamo facendo, di essere altruisti, di stare in casa e così proteggere chi è più fragile. Noi giovani non siamo immuni al coronavirus, anche noi ci possiamo ammalare, o peggio ancora possiamo far ammalare. Non mi posso permettere il lusso di tornarmene a casa mia in quarantena, devo andare a lavoro e fare la mia parte. Voi fate la vostra, ve lo chiedo per favore.

Post udostępniony przez Alessia Bonari (@alessiabonari_)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: BoredPanda

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News