Przez całe życie w zły sposób czyściłaś piekarnik. Genialny trik, dzięki któremu będzie błyszczał w kilka minut

Przez całe życie w zły sposób czyściłaś piekarnik. Genialny trik, dzięki któremu będzie błyszczał w kilka minut Źródło: Screen/Lolmania

Piekarnik to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Wszyscy, którzy korzystają z tego sprzętu, doskonale wiedzą, jak szybko się brudzi. Istnieje jednak genialny trik, który sprawi, że piekarnik będzie błyszczał w kilka minut.

Piekarnik potrafi zabrudzić się w dosłownie kilka minut. Jest podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni i od czasu do czasu wszyscy z niego korzystają. Oto genialny trik, który ułatwi życie tym, którzy lubią piec, ale nienawidzą sprzątać po sobie w kuchni

Piekarnik czysty w kilka minut

Piekarnik czysty w kilka minut? Osobom, które często z niego korzystają, wydaje się to niemożliwe. Jak wiadomo, sprzęt ten szybko ulega różnego rodzaju zabrudzeniom, a tłusty osad pojawiający się na szybie, ekstremalnie trudno usunąć. 

Oto prosty sposób na to, żeby piekarnik dosłownie błyszczał. Do jego zastosowania potrzebnych jest kilka podstawowych artykułów, które większość ludzi ma w swoim domu. Poznajcie ten genialny trik, który pozwoli wam zaoszczędzić sporo czasu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Genialny trik

Do ekspresowego czyszczenia będą Wam potrzebne następujące produkty: 

- woda,
- butelka ze spryskiwaczem,
- proszek do pieczenia (soda oczyszczona),
- ocet,
- ścierka,
- mała miska.

Jak widać, lista ta nie jest szczególnie wyszukana i wszystkie potrzebne artykuły z łatwością znajdziemy w swoim domu. Żeby zabrać się do czyszczenia, na początku trzeba zmieszać kilka łyżek sody oczyszczonej z niewielka ilością wody. Dzięki tej czynności otrzymamy specyfik o konsystencji pasty. Następnie należy nałożyć odpowiednią ilość tego roztworu na brud i zostawić tak na 12 godzin (najlepiej na noc). 

Kolejnym krokiem jest usunięcie mokrą ścierką jak największej ilości sody i spryskanie całej powierzchni piekarnika octem. Wszystko należy później wytrzeć wilgotną ściereczką. Ostatnią czynnością jest włożenie wszystkich wcześniej usuniętych elementów do wnętrza urządzenia, włączenie piekarnika na niską temperaturę i zostawienie go tak na 15 minut. Po takiej szybkiej akcji efekt czystości gwarantowany. 

Dzisiaj grzeje: 1. Młoda dziewczyna, która uczestniczyła w tragedii ze Starakiem skasowała z sieci swoje nagrania. Jest jedynym świadkiem wypadku
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

Pastę wykonaną według tego przepisu można również zastosować do czyszczenia osadu z szyby piekarnika. Specyfik należy zostawić wtedy na 30 minut, a później zmyć mokrą ścierką. Stosując tę metodę nasz piekarnik zawsze będzie lśnił. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe, wstrząsające doniesienia na temat Piotra Woźniaka-Staraka. „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Kobieta podczas porodu usłyszała donośny śmiech lekarza. Gdy zobaczyła swoje dziecko, zrozumiała dlaczego
  4. Bezdomny mężczyzna zaczepił 24-latkę i poprosił o pieniądze. Później zadał jej pytanie, które ścięło ją z nóg
  5. Dziecko w bardzo złym stanie trafiło do szpitala. Gdy lekarze zajrzeli do ust chłopca, natychmiast powiadomili policję

Źródło: lolmania

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News